www.svethardware.cz
>
>

Pentagon sepsal seznam softwaru z Číny a Ruska, který nedoporučuje

Pentagon sepsal seznam softwaru z Číny a Ruska, který nedoporučuje
, , aktualita
USA se bojí špehování ze strany Ruska a Číny pomocí jejich softwaru. Proto Pentagon vytvořil seznam aplikací, jejichž instalace se nedoporučuje, neboť by mohla být bezpečnostním rizikem pro zemi.
K oblíbeným
reklama
USA, Rusko a Čína, to jsou jen některé mocnosti, které by o sobě navzájem chtěly všechno vědět a špehují se, jak jen se dá. Jedním ze způsobů může být i software (a hardware), který si mezi sebou navzájem kupují. Např. Kaspersky z Ruska má velmi těžkou pozici a opakovaně se snaží dokázat, že jeho software nikoho nešpehuje. Dal Američanům zdrojové kódy a svou infrastrukturu přestěhoval do Švýcarska, zatím to ale moc nepomáhá. V nelibost v USA upadl také čínský výrobce telefonů Huawei. Pentagon tak šest měsíců pracoval na seznamu aplikací, jejichž instalace není žádoucí a jsou zde zejména programy již zmíněného Ruska a Číny.
 
Voják US Army
 
ilustrační foto, autor: SFC Victor Aguirre [public domain], přes Wikimedia Commons
 
Země se snaží kontrolovat se navzájem, takže zatímco Američané kontrolují např. software od Kasperskyho, Rusové se naopak hrabou v dobrovolně poskytnutých zdrojových kódech společností Cisco, HP, IBM McAfee a SAP. USA se ale pochopitelně bojí, že podrobná znalost amerického softwaru může posléze Rusům pomoci v úspěšných útocích, neboť budou dobře znát strukturu aplikací. Pokud jde o Čínu, tam už IBM např. svou spolupráci zamítlo a stejně tak učinil i Microsoft a Intel.
 
Tvorba seznamu trvala tak dlouho i proto, že občas bylo složité zjistit, kdo vlastně stojí za jednotlivými aplikacemi a na které další společnosti či organizace jsou tvůrci vlastně navázáni. Pokud tak zjistili, že je software vyvíjen se společnostmi, které se nechovají podle bezpečnostních standardů vyžadovaných vládou, dostaly se na černou listinu. Pentagon chce zvýšit bezpečnost svých systémů také cílenými testovacími pokusy o jejich vlastní hacknutí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů