www.svethardware.cz
>
>

Pentagon sepsal seznam softwaru z Číny a Ruska, který nedoporučuje

Pentagon sepsal seznam softwaru z Číny a Ruska, který nedoporučuje
, , aktualita
USA se bojí špehování ze strany Ruska a Číny pomocí jejich softwaru. Proto Pentagon vytvořil seznam aplikací, jejichž instalace se nedoporučuje, neboť by mohla být bezpečnostním rizikem pro zemi.
K oblíbeným
reklama
USA, Rusko a Čína, to jsou jen některé mocnosti, které by o sobě navzájem chtěly všechno vědět a špehují se, jak jen se dá. Jedním ze způsobů může být i software (a hardware), který si mezi sebou navzájem kupují. Např. Kaspersky z Ruska má velmi těžkou pozici a opakovaně se snaží dokázat, že jeho software nikoho nešpehuje. Dal Američanům zdrojové kódy a svou infrastrukturu přestěhoval do Švýcarska, zatím to ale moc nepomáhá. V nelibost v USA upadl také čínský výrobce telefonů Huawei. Pentagon tak šest měsíců pracoval na seznamu aplikací, jejichž instalace není žádoucí a jsou zde zejména programy již zmíněného Ruska a Číny.
 
Voják US Army
 
ilustrační foto, autor: SFC Victor Aguirre [public domain], přes Wikimedia Commons
 
Země se snaží kontrolovat se navzájem, takže zatímco Američané kontrolují např. software od Kasperskyho, Rusové se naopak hrabou v dobrovolně poskytnutých zdrojových kódech společností Cisco, HP, IBM McAfee a SAP. USA se ale pochopitelně bojí, že podrobná znalost amerického softwaru může posléze Rusům pomoci v úspěšných útocích, neboť budou dobře znát strukturu aplikací. Pokud jde o Čínu, tam už IBM např. svou spolupráci zamítlo a stejně tak učinil i Microsoft a Intel.
 
Tvorba seznamu trvala tak dlouho i proto, že občas bylo složité zjistit, kdo vlastně stojí za jednotlivými aplikacemi a na které další společnosti či organizace jsou tvůrci vlastně navázáni. Pokud tak zjistili, že je software vyvíjen se společnostmi, které se nechovají podle bezpečnostních standardů vyžadovaných vládou, dostaly se na černou listinu. Pentagon chce zvýšit bezpečnost svých systémů také cílenými testovacími pokusy o jejich vlastní hacknutí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek