www.svethardware.cz
>
>
>
>

Perseverance letí na Mars, odstartoval přesně na čas

Perseverance letí na Mars, odstartoval přesně na čas
, , aktualita
Rover Perseverance americké NASA už je připraven a sedí na vrcholu rakety Atlas V. Krátce před naší druhou hodinou odpolední se pro něj otevírá startovní okénko, přičemž z hlediska počasí je start velice pravděpodobný. 
K oblíbeným
reklama
Rover Mars 2020 "Perseverance" tak prošel všemi předstartovními testy a má zelenou pro start, přičemž včera odpoledne NASA předpovídala, že existuje 80procentní šance pro vhodné počasí, takže se můžeme těšit na to, že ve 13:50 našeho času či krátce poté rover skutečně vyrazí na cestu. Bude na to mít čas až do 15:50, čili jde o dvouhodinové okénko a pokud se jej nepodaří vyslat dnes, jistě se to povede během následujících dní. 
 
 
 
Zatím se můžeme dívat na oficiální stream agentury NASA, který se ovšem v tuto dobu ještě věnuje minulosti, a to konkrétně éře raketoplánů, ale brzy bychom se měli dostat do současnosti. Článek tak budeme i dle toho aktualizovat. 
 
vypadá to na klidné floridské ráno s čistou oblohou
 
Do otevření startovního okénka zbývá už méně než půl hodiny a nad raketou je čistá obloha s jen několika mráčky. Vše je připraveno, a tak se už jen čeká a aktuálně i zpívá, čili až do startu nelze očekávat žádné drama. Zaznamenáno bylo sice menší zemětřesení, ale to by nemělo start ohrozit. 
 
Přibližně 12 minut před startem NASA hlásí, že je připravena, počasí tentokrát potíže způsobovat nebude. 
 
Čtyři minuty před startem jsou všechny čtyři týmy připraveny a nyní již pokračuje automatické odpočítávání před startem, který by měl proběhnout přesně v 7:50 místního času. 
 
 
Rover Perseverance na raketě Atlas V odstartoval a je na cestě na Mars. Po necelých dvou minutách se od rakety oddělily pomocné motory. Následně byl v čase 3:30 odhozen aerodynamický kryt a minutu na to se od rakety oddělila loď Centaur. Prozatím tak let probíhá zcela bez problémů. Následovat budou zážehy, které loď s roverem na palubě vyšlou pryč z gravitační studně Země k Marsu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy
Server TweakTown s odkazem na svůj zdroj tvrdí, že NVIDIA si tentokrát nerezervuje exkluzivní lhůtu pro prodej čistě vlastních karet Founders Edition. Nereferenční verze by totiž měly dorazit velice brzy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář