www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Phantom Canyon 11: NUC s 10nm+ Tiger Lake, iGPU Xe i samostatnou grafikou

Phantom Canyon 11: NUC s 10nm+ Tiger Lake, iGPU Xe i samostatnou grafikou
, , aktualita
Intel si dle dostupných informací chystá ještě na tento rok nová NUC s kódovým označením Phantom Canyon 11. Jedná se o počítače slibující procesory Tiger Lake a grafiku Xe, ovšem i s možností samostatného GPU. 
K oblíbeným
reklama
Intel Phantom Canyon 11 NUC by měly nastoupit někdy v druhé polovině tohoto roku, čili v době, kdy už mají být k dispozici procesory Tiger Lake. Ty očekáváme jako nástupce dnešních Ice Lake a můžeme jen doufat, že už budou na trhu zastoupeny v daleko hojnějším množství a v širší nabídce. Půjde o druhou generaci 10nm technologie Intelu (10nm+) a samotné procesory budou vybaveny jádry Willow Cove a grafikou Xe při TDP až 28 W. Integrovanou grafiku však prý bude možné v rámci daných NUC nahradit i samostatnou. 
 
 
K dispozici už jsou i tak detailní informace, že se dozvídáme o dvou verzích  Phantom Canyon NUC 11, a to Extreme a Performance. Lišit se budou už ve svém provedení, přičemž Extreme bude mít větší tělo s typickou lebkou značící herní NUC od Intelu a Performance budou mít klasické vzezření počítačů NUC. 
 
 
Modely Extreme mají být vybaveny 28W Tiger Lake-U, čili pochopitelně mobilními procesory, aby snad někoho nenapadlo, že se tímto dozvídáme o chystaných 10nm desktopových procesorech. Co se týče samostatného GPU, specifikace nejsou známy, ovšem má stejně jít o GPU firmy NVIDIA, nebo AMD s 6 či 8 GB vlastní paměti. Dále to je až 64 GB DDR4-3200 v SO-DIMM, dvakrát M.2 pro PCIe 4.0, Thunderbolt 3, Intel 2,5 Gbps LAN, Intel Wireless-AX 201, IEEE 802.11ax, WiFi 6 a Bluetooth 5.0.
 
FanlessTech je zdroj snímků a okolních informací, nejde o to, že by Phantom Canyon měly mít pasivní chlazení 
 
Intel Phantom Canyon NUC 11 Performance také mohou využít až 28W Tiger Lake-U, ovšem již bez samostatného grafického čipu. Jenomže výkon integrovaného Xe by mohl být i tak velice zajímavý a ze střípků dostupných informací vyplývý, že tato grafika možná utáhne i AAA hry, pokud se spokojíme s omezenými detaily a nanejvýše s Full HD. Ale to je pochopitelně ještě velice předčasné slibovat. Co se týče ostatní výbavy, ta by měla víceméně odpovídat tomu, co nabídne verze Extreme. 
 
Za zmínku také stojí fakt, že předchozí prezentace Intelu zmiňovala v případě Phantom Canyon podporu rozhraní PCIe 4.0, o níž se ale z nových informací už nedozvíme. Nicméně ani AMD se nehrne k tomu, aby své mobilní platformy v tomto roce vybavilo tímto rozhraním a není k tomu v případě těchto produktů ani důvod. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš
Společnost Apple vůbec není spokojena se zahájením prodeje knihy App Store Confidental od Tom Sadowskiho, bývalého vedoucího App Store. Podle ní prozrazuje obchodní tajemství a žádá stažení knihy z obchodů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají
Kryptoměnu Libra od Facebooku, resp. jeho dceřinné společnosti Calibra, zpočátku podporovalo velké množství zavedených společností. Mnoho se však od projektu odvrátilo. Shopify jde proti proudu a naopak se připojuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala