www.svethardware.cz
>
>
>
>

Phenom II X4 940 otestován na základní frekvenci

Phenom II X4 940 otestován na základní frekvenci
, , aktualita
BreakTheLimit.net ve spolupráci s malasijským hardwarovým portálem otestovat procesor Phenom II X4 940 na jeho základní frekvenci, která činí 3 GHz. Tato horká novinka byla zkoušena v základní desce MSI DKA790GX Platinum s 2 GB paměti DDR2...
K oblíbeným
reklama
BreakTheLimit.net ve spolupráci s malasijským hardwarovým portálem otestovat procesor Phenom II X4 940 na jeho základní frekvenci, která činí 3 GHz. Tato horká novinka byla zkoušena v základní desce MSI DKA790GX Platinum s 2 GB paměti DDR2 1066 MHz a s grafickou kartou ASUS Radeon HD 4870 TOP. Co se týče testů, využily se Super Pi 1M a 32M, Cinebench R10, PiFast Multithreaded, WPrime 1.5, Aquamark a 3DMark06.Phenom X4 940 dosáhl v renderingu benchmarku Cinebench R10 s jedním jádrem 2 734 bodů a se všemi čtyřmi jádry 9 754 bodů, což je 3,57násobný nárůst. Pro porovnání stejně taktované Intel Core i7 test zvládají s cca 3 500 či 15000 body, ovšem těm zde nezanedbatelně pomáhá Hyperthreading. Ostatní výsledky si můžete sami prohlédnout na screenshotech (viz zdroj). Výkonnostní bomba tedy nový Phenom II dle těchto testů asi nebude, ale záleží na tom, s jakou cenovou politikou AMD přijde.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková