www.svethardware.cz
>
>
>

Philips nabízí 55", 120Hz a 4K herní monitor jako náhradu TV

Philips nabízí 55", 120Hz a 4K herní monitor jako náhradu TV
, , aktualita
Philips si připravil zajímavý monitor, který nám ovšem na pracovní stůl po bok PC sestavy zrovna nezapadne, neboť jde spíše o náhradu za televizor pro ty, kteří už o pozemní vysílání ani nestojí. Jde o Philips Momentum 558M1R.
K oblíbeným
reklama
Je zřejmé, že Philips svým modelem Momentum 558M1R necílí ani tak na majitele výkonných PC, jako spíše na ty, kteří si už brousí zuby na nové konzole Sony PlayStation 5 a Microsoft Xbox Series X. Právě ti by mohli nejvíce ocenit provedení odpovídající právě televizorům, zatímco typický uživatel PC bude těžko chtít koukat z půl metru na 55" obrazovku. I když to už pochopitelně bude čistě na osobních preferencích a jinak to nevypadá, že by nám mělo v zapojení tohoto monitoru k běžnému počítači cokoliv bránit. 
 
 
Momentum 558M1R tak nabízí úhlopříčku 55 palců s rozlišením Ultra HD (3840 x 2160) a obnovovací frekvenci až 120 Hz, takže lze lze připravit na to, že nepůjde o levný produkt. Zvláště když tu máme také integrované podsvícení Ambiglow a spodní soundbar od Bowers & Wilkins. 
 
 
Philips zde vsadil na panel typu VA s podsvícením W-LED, který dokáže pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 95 procent, NTSC ze 104 procent a sRGB ze 125 procent (DeltaE <2). Má také certifikaci DisplayHDR 1000 s jasem až 1200 cd/m2 a kontrastem 4000:1, takže to vypadá na skutečně velice slušný obraz. 
 
 
A že se logicky počítá spíše se zapojením ke konzolím nové generace, máme tu logicky synchronizaci FreeSync/Adaptive Sync, kterou ale případně na PC mohou podporovat i karty GeForce. Variabilní obnovovací frekvence tak dosáhne 120 Hz a z hlavních specifikací zbývá ještě odezva, a ta je 4 ms GtG. 
 
Mezi rozhraní tohoto monitoru patří DisplayPort 1.4, tři HDMI 2.0, jeden USB-B x 1 (upstream), USB 3.2 x 4 (downstream + 2x fast charge B.C 1.2) a sluchátkový výstup. Audio od Bowers & Wilkins má celkově 40 W RMS, a to 20W subwoofer plus 2x 10 W středovýšky a dva tweetery. Samotný monitor nabízí ještě funkce Picture in Picture, Picture by Picture, herní režimy, SmartIUmage, podporu VESA držáku a přichází s dálkovým ovladačem.
 
Philips Momentum 558M1R bude na evropských trzích k dispozici od tohoto týdne za doporučenou cenu 1299 eur. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu
Slavný radioteleskop Arecibo byl před pár dny zničen a nyní se na Internetu objevily i video záběry z celého incidentu. Pád 900tunové antény ze 150metrové výšky tak můžeme vidět na záběrech ze dvou různých kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala