www.svethardware.cz
>
>
>

Philips nabízí světově první LCD s Quantum Dot

Philips nabízí světově první LCD s Quantum Dot
, , aktualita
Už dříve v tomto roce nám výrobci slíbili, že ještě letos se dočkáme prvních LCD monitorů s technologií Quantum Dot, která se využívá pro podsvícení. Podívejme se tedy, co nám nový Philips 276E6ADS nabídne.
K oblíbeným
reklama
Monitor Philips 276E6ADS je v podstatě celkem běžný 27" model, který vyniká jen podsvícením Quantum Dot od QD Vision. Této technologii jsme se věnovali v nedávné aktualitě, kde se probíraly aktivity firem AU Optronics a 3M, jež spolupracují na vývoji a výrobě panelů s tímto podsvícením. Jeho výhoda je schopnost reprodukce opravdu bílého světla se složkami RGB s přesnou vlnovou délkou, díky čemuž vznikají i lepší barvy.

Dle specifikací tak dokáže monitor Philips 276E6ADS pokrýt barevný prostor Adobe RGB z 99 %, což je slušné, přičemž jeho cena nemá být vysoká. Stefan Sommer z marketingu MMD mluví přímo o agresivní ceně, ale konkrétní částku se nedozvíme.

V ostatních ohledech ale tento monitor nebude nijak výjimečný, však jde o panel IPS s rozlišením Full HD, což je na 27" úhlopříčku už poněkud málo. Statický kontrast je 1000:1, odezva 5 ms a jas 300 cd/m2. Mezi rozhraní pak patří DVI, D-Sub a HDMI s podporou MHL a stojan nevypadá na to, že by měl zajistit dobrou flexibilitu jako třeba možnost nastavení výšky.

Philips svůj 276E6ADS doporučuje k běžným sestavám určeným pro multimédia i hraní a na evropské trhy jej vypustí v říjnu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů