reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Phison otevírá cestu na trh SSD s činskými NAND Flash

, , aktualita
Phison otevírá cestu na trh SSD s činskými NAND Flash
Společnost Phison známe velice dobře jako výrobce SSD kontrolerů, jehož řešení využívají především takoví výrobci SSD, kteří nemají k dispozici vlastní vhodné produkty. A právě Phison nyní otevírá cestu pro SSD založená na čínských pamětech.
Lze si představit, že SSD vyzbrojená čínskými paměťmi NAND Flash asi nebudou zvláště na západních trzích moc vyhledávaná, a to ani ne tak kvůli možné averzi, jako možná spíše kvůli nedůvěře zákazníků ke kvalitě daných pamětí. Na druhou stranu, v případě SSD od menších výrobců se běžný zákazník ani nedozví, jaké paměti si v něm kupuje, neboť tato informace často nebývá obsažena ani v podrobných specifikacích či ve whitelistu. Pak zbývá zkusit diagnostiku nebo se do SSD rovnou podívat. 
 
 
Hlavní zpráva je ta, že Phison začal v rámci svých SSD podporovat 3D NAND Flash od Yangtze Memory Technologies Co., Ltd (YMTC), což samozřejmě automaticky neznamená to, že se na našem trhu vzápětí objeví SSD s těmito paměťmi. Phison ale tomu otevírá cestu, neboť jeho kontrolery najdeme v mnoha SSD právě i na našem trhu. 
 
A pokud se SSD s čínskými paměťmi ukáží, pravděpodobně ponesou značku ADATA nebo Silicon Motion, neboť právě s těmito firmami už společnost YMTC navázala spolupráci. Mohlo by jít právě o zbrusu nové 128 vrstvé paměti, s nimiž YMTC dohnala konkurenci, když po vytvoření 64vrstvých pamětí přeskočila 96vrstvé. Ovšem s kontrolery Phison mohou vedle 128vrstvých pamětí YMTC nyní pracovat právě i starší 64vrstvé. 
 
Tradiční výrobci NAND Flash jako Samsung, Micron, Toshiba/WD a jiní se zatím nemusí o své podíly na trhu obávat, ale je zřejmé, že konkurence v pevninské Číně jim v poslední době prudce roste. Dala by se tak snad i očekávat nová cenová válka, z níž by mohli mít radost především zákazníci, ale to bychom ještě předbíhali. Nejdříve se musí čínské paměti osvědčit a pak jde i o výrobní kapacitu a celkovou schopnost konkurovat, do níž ale může zasáhnout i čínská vláda svými pobídkami pro domácí firmy. 
 


reklama
reklama
reklama
reklama