17.2.2021, Milan Šurkala, aktualita

Scalping je velkým problémem u nejednoho hardwaru. Postihuje v poslední době zejména grafické karty, ale úplně se nevyhýbá ani procesorům AMD nebo konzolím Sony PlayStation 5. Výrazně vyšší ceny ale nastavili i někteří oficiální dealeři.

reklama
Titulek | od: x3m (63)  19.2.20218:32
Neviem co sa vsetci neustale stazuju. Vsak je to zakladny kamen ekonomiky, ponuky a dopytu. Ked dopyt vyrazne prevysuje ponuku, tak ceny rastu a naopak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
hmmm | od: Jardadoma (518)  18.2.20210:09
No, on Thanos nebyl žádnej blbeček. Akorát ta polovina by byla málo. Možná redukce na desetinu by na chvilku pomohla.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Budoucnost je fajn | od: wrah666 (2988)  17.2.202120:01
Jen poškejte. Pokud nepřestane přibývat otřesných 80m lidí za rok, tak se takhle podpultově bude shánět jídlo. Nebude možné vypěstovat tolik potravy. Nebude ani dost pitné vody. ­(ono jí není dost ani te, pomalu půlka lidí pije závadnou­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Re: Budoucnost je fajn | od: DarkRichelieu (761)  17.2.202122:14
Kdyby se tolik neinvestovalo do armády která válčí o ropu a 3 miliardy lidí by se nemodlilo k bohům nebo jen nenatahovaly ruce, ale makalo. Tak by třeba i ta voda a potrava byla.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Re: Budoucnost je fajn | od: wrah666 (2988)  17.2.202122:52
Trochu by to pomohlo. Na chvíli. Ale trvale je UŽ DNEŠNÍ počet lidí neudržitelný. Natož ještě víc. Nejde jen o pracovitost, už se naráží na čísla. Můžeš mít přírodní park, pole nebo sídliště. Na všechno troje není místo. ­(už teď není­) V obydlených oblastech přiývá lidí, ­"neobydlené oblasti­" jsou obvykle neobydlené z dobrých důvodů. A ano, lze nahradit heltar pole pár sty metry skleníku jedoucího hydroponii. Ovšem za spotřeby elektřiny, která se musí NĚKDE vyrobit a vody, které je už tak málo. Vyhladit přírodu a nahradit jí elektrárnami a továrnami není řešením, ale úmyslnou hromadnou sebevraždou. Jako sorry, ale je čas se Číňanům olmuvit a NAŘÍDIT tak na 30 let politiku jednoho dítěte celosvětově. A DOBYTKA, kterému se narodí holčička a on jí zbije prostě pověsit. Jak už bylo řečenol: Zásadní problém je, že je moc lidí.. Tak proč ho živit roky ve vězení?

(a to je druhá věc: Proč? Po světě sedí kolik milionů zcela zdravých zmetků. Proč je neroztransplantovat potřebným? Alespoň by ve svém životě udělali JEDINOU užitečnou věc. Zachránili jiný život, ONI jsou k ničemu, jen škodí.)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(7)
Re: Budoucnost je fajn | od: DarkRichelieu (761)  18.2.202110:52
Blbost, v práci pořád tvrděj, že nejsou lidi. A jen tak mimochodem, podle všech důkazů stačí lidi zcivilizovat, dát jim ­"ochutnat­" západní konzum a přestanou se překotně množit a naopak bude problém stárnutí populace. Surovin je dostatek jen je neumíme využívat nebo jsou roztroušené po sluneční soustavě. Není problém v lidech, ale v jejich vůdcích a cílech. Pokud by třeba měla přijít hrozba invaze vesmírných lidožravých brouků, tak by jsi viděl ten fofr rozkvětu lidstva v galaktické impérium. Všude v dějinách je vidět, že jen pokud máte cíl jsou i výsledky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Budoucnost je fajn | od: blue.sun (264)  18.2.202111:45
Kde lidi jako ty berou tu drzost přikazovat ostatním, že mají žít podle jejich pokřiveného vidění světa? A ještě takhle tupě?
Proč nejdeš radši příkladem a neodstraníš ze světa sebe, jakožto přebytečný organismus?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Budoucnost je fajn | od: zolo_sk (648)  18.2.202111:57
"Jako sorry, ale je čas se Číňanům olmuvit­"
Obávam sa, že nie je za čo sa im ospravedlniť. Alebo máte pocit, že 1,5 miliardy je OK? To isté India. Tá teraz rastie ešte rýchlejšie. Je normálne, že dva štáty ­(aj keď uznávam, že majú veľkú rozlohu­) majú skoro polovicu populácie ľudstva? Rusko, Kanada, USA, Austrália, majú tiež veľkú rozlohu a napriek tomu nie sú tak preľudnené. Brutálnu populačnú explóziu zažívajú aj niektoré africké štáty.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Budoucnost je fajn | od: wrah666 (2988)  18.2.202113:30
jako jediní se s tím alespoň pokusili něco udělat. A místo, aby se ostatní přidali, tak měli akorát blbé kecy o ­"lidských právech­" a podobně. Až to Čína zase zrušila. Kdyby to tehdy nezavedli a napřed docela brutálně nevynutili, už jich jsou 2 miliardy. ­(a za pár let 3)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Budoucnost je fajn | od: Irving (129)  18.2.202113:51
Já bych to tak černě neviděl, porodnost všude po světě poměrně dramaticky padá, očekává se, že poměrně brzy začne počet lidí celosvětově klesat. Například ta Čína by měla dosáhnou vrcholu někdy v roce 2035 a poté začít dramaticky klesat. Rychle padá porodnost například v zemích perského zálivu, klasika jsou západní země, Japonsko, Rusko. Problémem zůstává Afrika, Indie a JV Asie, ale i tam porodnost klesá, problémem je, že rodí celkově více žen. Řešení přelidnění je poměrně jednoduché, nejsou třeba žádná drakonická pravidla, stačí jediná věc ­- investovat do vzdělávání žen. To se ukazuje jako zásadní faktor, který způsobuje výrazný pokles porodnosti všude, bez ohledu na kulturní zvyky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Budoucnost je fajn | od: wrah666 (2988)  18.2.202114:28
Budu doufat, že se vyplní vaše, nikoliv moje předpověď budoucnosti. Ale raději si připravím kulomet a pár granátů, jen tak pro jistotu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Budoucnost je fajn | od: blue.sun (264)  18.2.202111:43
Copak, potřebuješ si zabrat místo na úkor souseda? Problém s nedostatkem potravy jistě přijde, ale v době, kdy na planetě bude kolem dvaceti miliard lidí. Tak to máme ještě docela dost času, že?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Budoucnost je fajn | od: PDSFab (180)  18.2.202120:33
@ Wrah666
Nechápem tie mínusy, je to pravda, za pár dekád to bude v sračkách. Nebude čo žrať, piť a ten finančný systém tiež pôjde do prdele, anarchia a zvieracie inštinkty sa prebudia. Niektorí už na nich fungujú ­(horných 5%­) a drbú všetko okolo seba. Šedá zóna napr. lode, ktoré fungujú na tom najväčšom odpade, ale hlavne, že EU tu má Euro 200 a trojvalce a USA, Činá sa vysmieva na plné huby. Šak tí pôjdu ako prví, ani na jamy nebude miesto.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.