www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor chystá SSD M8Pe a útok na Samsung

Plextor chystá SSD M8Pe a útok na Samsung
, , aktualita
Společnost Plextor chce příští týden na CES 2016 přicestovat i s novým výkonným SSD, což tedy nebude očekávaný model M7e, ale dosud nezmíněný M8Pe. Zaútočit chce především na moderní SSD firmy Samsung.
reklama
Plextor M7e byl popré jako SSD pro M.2 představen právě na letošním CES, tedy před necelým rokem jako nástupce starších M6e. Čekali jsme tedy rok na to, až se tato novinka konečně dostane na trh, ovšem nyní je již jasné, že na něj nepřijde nikdy. Jeho vývoj byl prý zrušen již v létě, kdy začalo být zřejmé, že by nemohl konkurovat výkonným SSD od Samsungu. Jde asi především o Samsung SSD 950 PRO, jež můžeme považovat za modely, které mají konečně do mainstreamu dostat výkonná SSD pro M.2 využívající PCI Express 3.0. My si je navíc už můžeme běžně koupit i na našem trhu, přičemž cena kolem 5400 Kč za 256GB model není až tak špatná.

Plextor si tedy pro tato moderní SSD chystá model M8Pe, o němž se více dozvíme příští týden. Ten má již na rozdíl od zrušeného M7e využít rozhraní PCI Express 3.0 a také protokol NVMe, bez čehož by konkuroval jen těžko. Dosud ale nebyly zveřejněny informace o maximálních rychlostech čtení a zápisu, ale lze očekávat, že to bude nad 2000 MB/s. Víme ale, že co se týče náhodného čtení a zápisu 4kB bloků dat, Plextor M8Pe dosáhne v prvém případě 270.000 IOPS a v druhém 150.000 IOPS. Pro srovnání, Samsung SSD 950 PRO dosahují 300.000 a 110.000 IOPS.

Výrobce také chce nabídnout své moderní technologie, jako třeba PlexTurbo RAM, čili rychlou cache, pak technologii pro kompresi dat a PlexVault pro jejich ochranu před nepovolanými lidmi. SSD M8Pe bude určeno pro herní sestavy a vůbec pro uživatele hledající rychlé úložiště pro svá data.

Zdroj: PC World
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek