www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po Asusu zvedají ceny karet v USA také EVGA a ZOTAC, až o 23 procent

Po Asusu zvedají ceny karet v USA také EVGA a ZOTAC, až o 23 procent
, , aktualita
Společnost Asus se jako první mezi AIB výrobci karet rozhodla, že bude reagovat na nová cla zavedená v USA, a zvýší ceny grafických karet i základních desek. Nyní se k tomu rozhoupaly i dvě další společnosti, a to ZOTAC a EVGA. 
K oblíbeným
reklama
Nová cla na dovoz hardwaru do USA jsou další ranou pro již tak zkoušené zákazníky, kteří by si tuze rádi pořídili novou herní sestavu. Nejdříve to byl Asus a nyní i EVGA a ZOTAC, přičemž růst cen rozhodně není zanedbatelný. Pro Evropana se snad nic nemění, snad jen to, že už se nebude moci s tichou závistí koukat na americké ceny grafických karet, i když v dnešní době nafouklých cen kvůli nedostupnému zboží je to stejně bezpředmětné. 
 
 
Americká cla na dovážený hardware od nového roku vzrostla o 25 procent, k tomu se přidává celková nedostupnost daná obecně vysokým zájmem zákazníků a rázem tu máme ceny, které opravdu nelze považovat za příznivé.
 
V případě společnosti ZOTAC se ceny karet od 13. ledna zvýšily v průměru o 16 %, a to v rozmezí 12 až 23 %. Například model ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge dříve stál 440 USD a nově pak 530 USD a za ZOTAC GAMING GeForce RTX 3090 Trinity už zákazníci nezaplatí 1550 USD, ale 1900 USD. 
 
EVGA také zvyšuje ceny a mluví o několika faktorech, které ji k tomu donutily, ale slíbila, že lidem, kteří se už dříve postavili do virtuální fronty na novou kartu, ceny zvyšovat ještě nebude. EVGA byla přitom také celkově mírnější a ceny jejích karet v průměru vzrostly o 8 % a v případě některých modelů (zpravidla těch nejvýkonnějších) jen o 4 %.  
 
Co se týče cen v našich obchodech, těch se zvýšení cel v USA samozřejmě netýká, ovšem výrobci mluví o více faktorech. Nicméně sledovat ceny nových GeForce a Radeonů je v podstatě nemožné, protože velcí výrobci je neudávají, respektive je zmiňují pouze u karet, které jsou na cestě, nebo se nakrátko dostaly na sklad, odkud ale velice rychle mizí. Nemáme tak žádný přehled o tom, jaký je reálný vývoj cen a už vůbec pak ne o tom, čím jsou případné změny způsobeny. Ostatně pokud si dnes někdo chce novou grafiku pořídit, musí brát to, co se namane a akceptovat cenu, jinak nebude mít nic.
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek