www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po Asusu zvedají ceny karet v USA také EVGA a ZOTAC, až o 23 procent

Po Asusu zvedají ceny karet v USA také EVGA a ZOTAC, až o 23 procent
, , aktualita
Společnost Asus se jako první mezi AIB výrobci karet rozhodla, že bude reagovat na nová cla zavedená v USA, a zvýší ceny grafických karet i základních desek. Nyní se k tomu rozhoupaly i dvě další společnosti, a to ZOTAC a EVGA. 
K oblíbeným
reklama
Nová cla na dovoz hardwaru do USA jsou další ranou pro již tak zkoušené zákazníky, kteří by si tuze rádi pořídili novou herní sestavu. Nejdříve to byl Asus a nyní i EVGA a ZOTAC, přičemž růst cen rozhodně není zanedbatelný. Pro Evropana se snad nic nemění, snad jen to, že už se nebude moci s tichou závistí koukat na americké ceny grafických karet, i když v dnešní době nafouklých cen kvůli nedostupnému zboží je to stejně bezpředmětné. 
 
 
Americká cla na dovážený hardware od nového roku vzrostla o 25 procent, k tomu se přidává celková nedostupnost daná obecně vysokým zájmem zákazníků a rázem tu máme ceny, které opravdu nelze považovat za příznivé.
 
V případě společnosti ZOTAC se ceny karet od 13. ledna zvýšily v průměru o 16 %, a to v rozmezí 12 až 23 %. Například model ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge dříve stál 440 USD a nově pak 530 USD a za ZOTAC GAMING GeForce RTX 3090 Trinity už zákazníci nezaplatí 1550 USD, ale 1900 USD. 
 
EVGA také zvyšuje ceny a mluví o několika faktorech, které ji k tomu donutily, ale slíbila, že lidem, kteří se už dříve postavili do virtuální fronty na novou kartu, ceny zvyšovat ještě nebude. EVGA byla přitom také celkově mírnější a ceny jejích karet v průměru vzrostly o 8 % a v případě některých modelů (zpravidla těch nejvýkonnějších) jen o 4 %.  
 
Co se týče cen v našich obchodech, těch se zvýšení cel v USA samozřejmě netýká, ovšem výrobci mluví o více faktorech. Nicméně sledovat ceny nových GeForce a Radeonů je v podstatě nemožné, protože velcí výrobci je neudávají, respektive je zmiňují pouze u karet, které jsou na cestě, nebo se nakrátko dostaly na sklad, odkud ale velice rychle mizí. Nemáme tak žádný přehled o tom, jaký je reálný vývoj cen a už vůbec pak ne o tom, čím jsou případné změny způsobeny. Ostatně pokud si dnes někdo chce novou grafiku pořídit, musí brát to, co se namane a akceptovat cenu, jinak nebude mít nic.
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář