www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po Pascalu Volta: chystá se plná řada GV104, 102 a 110

Po Pascalu Volta: chystá se plná řada GV104, 102 a 110
, , aktualita
NVIDIA ještě nedostala na trh celou plánovanou řadu grafických karet s čipy Pascal, ale už se můžeme podívat na to, co nám slibuje další generace GPU označovaná jménem dalšího velikána: Volta. Slibována je především přepracovaná architektura SM.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA se pochopitelně chystá vyslat na trh kompletní řadu GPU, jež budeme znát pod označeními GV104, GV102 a GV110. NVIDIA přitom opět slibuje velice výrazné navýšení výkonu na watt, a to téměř dvojnásobné oproti GPU Pascal, k čemuž jí má napomoci i zcela přepracované architektura Streaming Multiprocessorů (SM). Mimochodem, generace Volta byla chystána jako přímá náhrada za Maxwell, avšak mezi ně se ještě vmáčkly čipy Pascal a Volta byla odložena na rok 2018.

Dle Motley Fool, známého zdroje nezaručených informací původem z Číny, si má NVIDIA chystat výrazné vylepšení své grafické architektury, na niž se vývojové oddělení NVIDIE má už nyní plně soustředit, neboť z hlediska architektury Pascal už má hotovo. Jak už ale bylo zmíněno, vývoj generace Volta prováděný pod plnou parou začal už daleko dříve, jen byl na čas přerušen právě Pascaly. Odhaduje se mimochodem, že asi tříletý vývoj Pascalu spolkl mezi 2 až 3 miliardami dolarů.

Z toho všeho lze také vyvodit, že vývoj generace Volta už má leccos za sebou, a tak jej NVIDIA bude chtít v příštím roce dotáhnout do konce, aby mohla představit hotové produkty v roce 2018. Mluví se tedy o výrazných změnách takřka ve všech částech architektury, čímž by se měla Volta vzdálit generacím Maxwell a Pascal, jež si jsou podobné (alespoň z hlediska herních GPU GP106, GP104 a GP102). Zatím se ale nic neví o tom, jaké tyto změny budou. Už se ale očekává, že přinejmenším hi-endové herní karty využijí paměti HBM2, ale konec konců jsou tu i nové GDDR5X, jež zatím ve své aktuální 10GHz verzi zdaleka neřekly poslední slovo.

Zatím se ale můžeme pouze dohadovat a také předpokládat, že první konkrétní informace o generaci Volta přímo z úst zástupců NVIDIE uslyšíme někdy v příštím roce, a to pravděpodobně na GPU Technology Conference.

Zdroj: Motley Fool
reklama
Nejnovější články
Velký svolávací podvod s kartami v Číně, AMD varuje zákazníky Velký svolávací podvod s kartami v Číně, AMD varuje zákazníky
S největší pravděpodobností těžaři kryptoměn stojí za podvodným svoláváním grafických karet v Číně, před nímž varuje společnost AMD i její AIB partner XFX. Těžaři zde cílí na karty Radeon RX 580. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reakce Intelu na NVIDIA Grace CPU: jsme v ofenzívě, ne defenzívě Reakce Intelu na NVIDIA Grace CPU: jsme v ofenzívě, ne defenzívě
NVIDIA tento týden představila nové serverové procesory Grace založené na jádrech ARM, které vyšle do boje na serverovém trhu. Nový CEO Intelu Pat Gelsinger tak dostal logický dotaz, co si o tom všem myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD představilo desktopová APU Cezanne, zatím jen pro OEM AMD představilo desktopová APU Cezanne, zatím jen pro OEM
Společnost AMD včera nečekaně představila nová APU Cezanne pro desktopy, o nichž jsme už stejně díky čínským leakerům věděli. Jak se také dalo očekávat, určeny budou pouze pro OEM výrobce, tedy prozatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají
Sony zítra uvolní první větší update pro PlayStation 5. Přináší možnost uložení her na externí USB disk, sdílení her mezi PS4 a PS5 prostřednictvím Share Play i další sociální funkce. Přesto bude tato aktualizace pro řadu majitelů zklamáním.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik12 komentářů
Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova
Microsoft po mnoha letech rozšířil svou nabídku o webkameru. Novinka s názvem Modern Webcam obsahuje řadu funkcí pro vylepšení obrazu a je certifikována pro Teams. Představena byla také trojice headsetů nebo reproduktor s USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář