www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po zrušeném Deccan má být nástupce Brazos vyráběn v TSMC

Po zrušeném Deccan má být nástupce Brazos vyráběn v TSMC
, , aktualita
Společnost AMD dle neoficiálních informací nedávno zrušila přípravy na výrobu procesorů Krishna a Wichita a celé platformy Deccan, které se měly představit jako nástupci modelů Ontario (C-Series) a Zacate (E-Series). Důvodem prý byly předpokládané...
reklama
Společnost AMD dle neoficiálních informací nedávno zrušila přípravy na výrobu procesorů Krishna a Wichita a celé platformy Deccan, které se měly představit jako nástupci modelů Ontario (C-Series) a Zacate (E-Series). Důvodem prý byly předpokládané problémy s výrobou pomocí 28nm procesu v GlobalFoundries a neochota se dohodnout. Nyní totiž AMD platí firmě GlobalFoundies pouze za dobře vyrobené 32nm čipy, což se od začátku příštího roku změní a platit se bude pevná částka za jeden vyrobený wafer. To by bylo pro AMD samozřejmě nevýhodné, respektive by silně záviselo na tom, jak dobře GlobalFoundries zvládnou výrobu pomocí 28nm procesu.
původní roadmap s Krishna a Wichita


Server ExtremeTech nyní přišel s informacemi o tom, kam se bude firma AMD možná nyní ubírat. Nakonec si prý budeme muset počkat na platformu Kerala, jíž může předcházet Brazos 2.0. Konkrétně půjde o procesory Kabini a Samara, jež budou pravděpodobně založeny na zrušených Krishna a Wichita a nabídnou 4 jádra. Nicméně na ty si dle ExtremeTech ještě rok a půl počkáme.

Zmíněný Brazos 2.0 by měl být pouze mírně vylepšený tzv. die shrink dnešních Ontarií a Zacate. Jeho uvedení na trh bude ovlivněno tím, kdy společnost TSMC odladí svúj 28nm proces, což bude někdy v příštím roce a pravděpodobně poté, co Intel přijde se svými 32nm Atomy a 28nm SoC s architekturou ARM. Pokud tyto procesory skutečně budou vypuštěny na trh, jejich účelem bude pouze vyplnit hluché místo po zrušeném Deccan. V mainstreamovém segmentu se stále plánují Kaveri jako nástupci Trinity (to jsou zase nástupci dnešních Llano) na rok 2013 a výrobu pomocí 28nm procesu v GlobalFoundries.

Za těmito problémy pravděpodobně stojí také vztahy firem AMD a GlobalFoundries, které prý značně ochladly poté, co podíl AMD v GF klesl na 9,6 procent, kvůli čemuž už AMD nemůže mít žádného člena ve správní radě GF. Doug Grouse, bývalý viceprezident AMD, byl také dříve v tomto roce propuštěn z pozice CEO v GlobalFoundries a nebyl jediný. Obě firmy budou ale dále spolupracovat na výrobě hlavních produktů AMD.

Zdroj: ExtremeTech
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek