Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil

Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil
, , aktualita
Pro každého pravověrného zástupce PC Master Race je gamepad sprosté slovo, ovšem to nic nemění na tom, že na Steamu počet uživatelů hrajících právě s různými gamepady roste. Co k tomu říká Valve?
K oblíbeným
reklama
Gamepad může být pro hráče zvyklého na klávesnici a myš zvláště v případě 3D akčních her něco zcela nepochopitelného, a to zhruba na úrovni metrického systému v očích hrdého Američana. Vše je ale o zvyku a jiní zase nemusí chápat to, jak se uživatelé klávesnice a myši nechají těmito periferiemi omezovat v pohybu a pohodlí. 
 
 
Valve na svém blogu píše, že počet uživatelů hrajících s gamepadem se na Steamu během dvou let více než zdvojnásobil, přičemž přesná čísla uvedena nebyla. Později se však mluví o milionech lidí, které si takto užívají hry nabízející právě podporu gamepadů. A právě mezi hráči takto vybavených her může podíl využívajících gamepad dosahovat 60 i více procent. V případě sportovních titulů pak bývá i vyšší, a to i více než 90procentní. A zvláště pak roste počet lidí, kteří využívají gamepady původně určené pro PlayStation. 
 
K tomu se rovněž dozvíme, že právě PlayStation 5 DualSense Controller je nově plně podporován hrami, které využívají API Steam Input. To se přitom netýká jen základních ovládacích prvků tohoto gamepadu, ale také jeho LED, trackpadu či funkcí rumble a gyro. Čili ještě aby počet hráčů s gamepady nestoupal, když se o to sama společnost Valve snaží, a to i s využitím vlastního Steam Controlleru, což je už jediný kus hardwaru z iniciativy Steam Machines, který zůstal v její nabídce, kde je jinak ještě VR headset Index. 
 
Steam API tak aktuálně podporuje více než 200 vstupních zařízení, mezi něž patří všemožné gamepady, joysticky, volanty nebo i specializované ovladače jako podložky pro taneční hry. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře