www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podle TrendForce bude v roce 2016 dodáno 14 milionů VR headsetů

Podle TrendForce bude v roce 2016 dodáno 14 milionů VR headsetů
, , aktualita
S blížícím se startem prodeje VR headsetů se objevují i odhady toho, kolik se jich prodá. Po dalších agenturách zveřejnila své odhady i agentura TrendForce, která očekává o dost jiná čísla než ostatní.
K oblíbeným
reklama
Dřívější odhady podle agentury Gartner hovořily o 2 milionech prodaných VR headsetů s postupným meziročním nárůstem - v roce 2017 by se podle ní mělo prodat 5 milionů a v roce 2018 8 milionů.

Naproti tomu BI Inteligence očekává, že se v roce 2016 prodá 6 milionů VR headsetů. Vysoké prodeje přístrojů pro VR zároveň budou mít i důsledek v tom, že uživatelé vrazí velké peníze do svých počítačů, protože headsety si žádají vyšší výkon.

S novým výzkumem přišla agentura TrendForce, ta věří, že bude k prodeji dodáno obrovských 14 milionů VR zařízení v roce 2016. Dále by ale prodeje měly hodně stoupat, a to hlavně v roce 2020.

TrendForce k výpočtu použil prodeje Kinectu od Microsoftu v jeho prvním roce prodeje, v roce 2010, kdy se prodalo 8 milionů přístrojů. Aby bylo srovnání férové, doufejme, že agentura počítala s odlišnostmi obou přístrojů, a to hlavně v oblasti potřebného výkonu.

"Protože jsou VR headsety nejlepší nástroj pro poskytnutí pohlcujícího audiovizuálního zážitku, ze začátku budou spojeny hlavně s hraním," prohlásil Jason Tsai, analyzátor nositelností pro TrendForce.

Podle něj bude okolo 95 % prvních zařízení sloužit primárně ke hraní. Přesné číslo bude záležet na počtu kvalitních herních titulů určených pro VR.

Zdroj: kitguru.net
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů