reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Podpora Windows XP na počítačích Apple nyní oficiální

, , aktualita
Podpora Windows XP na počítačích Apple nyní oficiální
Není to tak dávno, co dva programátoři vyhráli nemalou částku peněz za to, že dokázali přimět Windows XP, aby nabootoval na počítači Apple Intel Mac. Toto řešení mělo a má stále pár svých chyb, ale od nynějška Apple nabízí oficiální alternativu,...
Podpora Windows XP na počítačích Apple nyní oficiální
Není to tak dávno, co dva programátoři vyhráli nemalou částku peněz za to, že dokázali přimět Windows XP, aby nabootoval na počítači Apple Intel Mac. Toto řešení mělo a má stále pár svých chyb, ale od nynějška Apple nabízí oficiální alternativu, která by měla být bez problémů.Jmenuje se Boot Camp Beta (cca 83MB) a dovolí nabootovat jak do Mac OS X, tak i do Windows XP. Potřebujete k tomu Apple Mac s procesorem Intel, Mac OS X Tiger 10.4.6, Windows XP SP2 (pouze tuto verzi a žádnou jinou, nelze použít ani SP1 a poté jej updatovat na SP2), 10GB volného místa a čisté CD.

Boot Camp Beta vytvoří novou partition na disku bez toho, aby byla jakkoli poškozena původní data. Musíte však mít na paměti, že partition do velikosti 32GB může být naformátována jako FAT i NTFS, od 32GB nahoru pouze jako NTFS. Problém je v tom, že Mac OS X dokáže z FAT číst i na ni zapisovat, na partition NTFS však zapsat nedokáže, umí ji pouze číst.

Produkt je zatím v beta verzi, není k němu poskytována podpora. Tato vychytávka by mohla umožnit větší rozšíření počítačů Apple, později bude nejspíš Boot Camp podporovat i novou Vistu.

Zdroj: www.hexus.net, news.zdnet.com
reklama
reklama
reklama