Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podrobnosti o 34nm SSD od Intelu

20.7.2009, Jan Vítek, aktualita
Podrobnosti o 34nm SSD od Intelu
Společnost Intel již dříve pošťouchla oblast SSD zařízení tím, že se zmínila o nových discích, které využijí paměti NAND flash vyráběné 34nm procesem. Intel byl od svého vstupu na pole SSD spíše v čele s nabídkou výkonných modelů pro desktopové...
Společnost Intel již dříve pošťouchla oblast SSD zařízení tím, že se zmínila o nových discích, které využijí paměti NAND flash vyráběné 34nm procesem. Intel byl od svého vstupu na pole SSD spíše v čele s nabídkou výkonných modelů pro desktopové i serverové využití a nyní by si měl svou pozici upevnit další generací s označením Postville.Nyní se o ní objevily další detaily. Čipy NAND flash budou pocházet od IM Flash, což je společnost vlastněná právě Intelem a také Micron Technology. Nové disky se zařadí do produktové linie X25-M figurující mezi zbožím pro běžné zákazníky, pokud tedy dnes už můžeme SSD tak označovat.

Intel je bude dodávat i partnerům (Kingston, A-Data, PQI, atd.) v kapacitách 80, 160 a 320 GB. Právě onen poslední model je vůbec prvním 320GB ve své třídě, tedy co se týče produktů Intel, ovšem jeho cena zatím není známa. Zato 160GB model má stát alespoň o 100 euro méně v porovnání s 50nm předchůdcem, tedy něco pod 400 euro. 80GB verze přijde zhruba na polovinu.

X25-M využijí pomalejší, ale levnější čipy typu MLC a zatím nejsou žádné informace o 34nm čipech typu SLC využívaných v sériích X18-E a X25-E (E jako Enterprise). A co se týče kontroleru pro nové X25-M, možná se využije novější, ale možná také stávající desetikanálový, jenž zajistí přenosové rychlosti přes 200 MB/s.

Zdroj: techPowerUp!