www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pohár trpělivosti přetekl, kryptoměna StopElon chce zničit Muska a vzít mu Teslu

Pohár trpělivosti přetekl, kryptoměna StopElon chce zničit Muska a vzít mu Teslu
, , aktualita
Elon Musk je poslední dobou často obviňován z manipulací s kryptoměnami pomocí jeho twitterového účtu. Lidem už dochází trpělivost, jak některé jeho tweety dokáží poslat hodnotu kryptoměny výrazně níž a "luxuje" jim účty.
K oblíbeným
reklama
I když je Elon Musk jednou z nejvýznačnějších osobností posledních více než dvou dekád a pomohl posunout lidstvo v mnoha ohledech výrazně kupředu, má své dost závažné vrtochy v oblasti financí. Velmi rád využívá svého účtu na Twitteru k publikaci kontroverzních tweetů, které by si jako CEO neměl dovolovat (ostatně byl už několikrát vyšetřován komisí SEC). V poslední době jsou jeho tweety zejména ohledně kryptoměn. Několik z nich poslalo hodnotu Bitcoinu a Dogecoinu do výšin, aby je zase později srazilo výrazně níž. V posledních dnech to byl tweet o tom, že Tesla přestane přijímat Bitcoiny jako platidlo kvůli dopadu na životní prostředí a pak tweet, který řekl jediné slovo Indeed (česky "vskutku" - příznivci StarGate znají) na tweet, který tvrdil, že lidé držící Bitcoin zapláčou v příštím čtvrtletí, když zjistí, že Tesla prodala zbývající Bitcoiny.
 
StopElon logo
 
Z toho opravdu nejde poznat, zda to Musk myslí ironicky nebo ne. Asi až později si uvědomil, jaký průšvih a spekulace způsobil, když se ceny kryptoměn odebraly směrem dolů a vydal další tweet o tom, že Tesla opravdu žádný Bitcoin neprodala (dle posledních finančních zpráv by v této kryptoměně měla mít stále přes miliardu USD). Každopádně jde vidět, že spousta spekulantů na ceny kryptoměn má už Muska opravdu dost a jedna ze skupin začala vyvíjet kryptoměnu Fuckelon, která nyní nese název StopElon. Její cena za jeden den vzrostla na 5násobek z minima 0,0000017 USD na téměř 0,0000107 USD, nicméně teď už zase spadla na méně než polovinu a je okolo 0,0000045 USD. Cíl kryptoměny je jasný, zničit Elona Muska (pokud to není postranní úmysl, např. snaha ublížených spekulantů zahojit se na jiných důvěřivých spekulantech, které Elon Musk také vytáčí). Pro zajímavost, hodnota Bitcoinu je nyní 43400 USD, což je o 33 % méně než maximum z první poloviny dubna.
 
 
Jak to chtějí tvůrci kryptoměny udělat? Myšlenku mají v zásadě velmi jednoduchou, nicméně velmi obtížně proveditelnou nejen prvotním cílem zisku většinového podílu v Tesle, ale i legálním (jen koupit spoustu akcií nemusí zdaleka stačit, je zde i spousta regulatorních procesů). Celý projekt je rozdělen na 5 fází a pokud přeskočíme dílčí mezikroky, v podstatě jde o to, aby se na nejrůznějších poplatcích s kryptoměnou StopElon vybralo natolik velké množství peněz, že by bylo možné za ně kupovat akcie společnosti Tesla. Postupně by tak tvůrci StopElonu chtěli Muskovi Teslu jednoduše vykoupit z rukou (Elon Musk má "jen" 22% podíl ve firmě).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX
Společnost G.Skill známe spíše jako výrobce paměťových produktů, ale nyní tu máme její počítačovou skříň Z5i, která má pětihrannou základnu a určena je pro herní sestavy založené na základní desce Mini ITX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru
Nejviditelnější změnou v systému Windows 10 v poslední době je nová funkce zvaná Novinky a zájmy, která se zobrazuje na hlavním panelu vpravo u minimalizovaných ikonek. Ukázalo se, že text se v řadě případů nezobrazuje ostře.
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků
Kapacita sítě kryptoměny Chia prudce roste a přirozeně se tím zvyšuje poptávka především po pevných discích. Společnosti Seagate a Western Digital se na ni rozhodly zareagovat, a to navýšením své produkce. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store
Nakonec to trvalo půl roku, ale hra Cyberpunk 2077 se přece jen vrací do nabídky obchodu PlayStation Store. Sony se totiž dříve rozhodlo k nebývalému kroku, a sice odstranit nový očekávaný AAA titul z nabídky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat
Dobrá zpráva přichází ze zahraničí, a to konkrétně na základě údajů ze serveru eBay. Na něm prodávané grafické karty začaly v řadě případů zlevňovat, i když mají samozřejmě zatím stále ještě daleko k doporučeným částkám. A co ceny na našem trhu?
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů