www.svethardware.cz
>
>
>
>

Polaris 12 spatřen se 640 Stream procesory

Polaris 12 spatřen se 640 Stream procesory
, , aktualita
Jak se postupně ukazuje, nové grafické čipy AMD Polaris 12 opravdu budou představovat nový low-end, který nastoupí za aktuální Polaris 11, respektive spíše za starší a ještě slabší čipy, jak se to vezme. Vedle toho jsou tu i další informace o Radeonech.reklama
Nové informace o Polaris 12 se objevily v API OpenCL, kde se přímo píše o GFX8, což je generace Polaris, dále o podpoře 4 GB operační paměti, maximální taktovací frekvenci 1302 MHz a 10 Compute Unit, což nám dává 640 Stream procesorů. To všechno má nabídnout nový grafický low-end od AMD, který by se měl později představit nejspíše jako Radeon RX 550. To ale nakonec není tak jisté, neboť tento čip by se nakonec mohl dostavit jako R7 550 nebo podobný, který by byl určený pouze pro OEM zákazníky, ne pro prodej v maloobchodech. Nicméně to AMD v případě generace Radeon RX 400 zvolilo spíše jen proto, že by bylo už opravdu trapné zase recyklovat 28nm čipy jako Oland nebo Cape Verde. Polaris 12 ale už bude pochopitelně 14nm čip, který by se tak už mohl dostat i na volně dostupné karty.

Označení
Hodnota
Komentář
OpenCL API
gfx804
GFX8 = Polaris, GFX9 = Vega
CL_DEVICE_GLOBAL_MEM_SIZE
4294967296
bajtů, čili 4GB VRAM
CL_DEVICE_MAX_CLOCK_FREQUENCY
1302
Pravděpodobný max. takt (MHz)
CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS
10
10 x 64 = 640 Stream procesorů


Vedle toho tu máme další informace o přeznačených a mírně vylepšených Polaris 10 (XT a Pro) a Polaris 11, které se mají na kartách RX 500 jmenovat Polaris 20 (XTX a XL) a Polaris 21. Vedle toho Bench.life uvádí zajímavou informaci, že tyto nové čipy už nebudou vyráběny procesem 14nm FinFET LPE (Low Power Early), ale lepším LPP (Low Power Plus). Jenomže dle dostupných informací byl proces LPP použit právě už pro původní GPU Polaris a ještě aby ne, když LPP je proces vyvinutý Samsungem pro nízkovýkonné a spíše mobilní čipy. Otázka je, zda je tato informace zcela mimo mísu, nebo v sobě přeci jen něco ukrývá a proces pro výrobu Polaris 20 a 21 byl přece jen vylepšen, a to nejspíše za účelem dosažení vyšších taktů. To se teprve uvidí.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář