reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Portugalské Mi Store začalo na chvíli přijímat kryptoměny

, , aktualita
Portugalské Mi Store začalo na chvíli přijímat kryptoměny
Portugalský autorizovaný partner Mi Store Portugal překvapil tím, že začal přijímat platby v několika různých kryptoměnách. Čínské vedení firmy od toho dává ruce pryč a tento krok nijak zvlášť neschvaluje.
Portugalské Mi Store začalo na chvíli přijímat kryptoměny
Kryptoměny měly být prostředkem pro platbu, i když se tím prozatím ještě nestaly. Jednou z firem, která je však chce přijímat, je portugalský autorizovaný prodejce produktů Xiaomi, Mi Store Portugal. Mezi přijímanými tokeny je Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dash (DASH) a Utrust (UTK). Obchod tento krok komentoval tím, že jsou technologickou a inovativní firmou, která chce být vždy o krok před ostatními. Proto chce dát fanouškům možnost koupit si jejich produkty těmi nejvíce "technologickými" penězi.
 
Xiaomi logo
 
Tento krok ale nevyvolal stejné nadšení u samotného Xiaomi. To podotklo, že tento krok nijak neschválilo, ale v zásadě ani nemohlo, protože Mi Store Portugal je autorizovaným, nicméně nezávislým prodejcem, tedy nikoli oficiálním zastoupením značky. Zde přiznejme, že v tomto má Xiaomi poněkud nepořádek, protože výhradních autorizovaných prodejců mívá mnoho a člověk nikdy neví, který je ten oficiální, pokud vůbec nějaký - tohle je třeba u Applu mnohem lépe patrné, ačkoli výhradních autorizovaných (nicméně neoficiálních) prodejců má také mnoho.
 
Tweety o zavedení nových platebních metod nicméně už zmizely ze stránek portugalského prodejce i platebního systému Utrust (a vypadá to, že tato platební metoda později zmizela i ze samotného webu, kde už není v seznamu podporovaných platebních metod). Připomeňme ještě, že Portugalsko je vůči kryptoměnám docela vstřícné, zatímco naopak v Číně je to něco, co se stále více potlačuje.
 


reklama
reklama
reklama