Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Portugalské Mi Store začalo na chvíli přijímat kryptoměny

9.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Portugalské Mi Store začalo na chvíli přijímat kryptoměny
Portugalský autorizovaný partner Mi Store Portugal překvapil tím, že začal přijímat platby v několika různých kryptoměnách. Čínské vedení firmy od toho dává ruce pryč a tento krok nijak zvlášť neschvaluje.
Kryptoměny měly být prostředkem pro platbu, i když se tím prozatím ještě nestaly. Jednou z firem, která je však chce přijímat, je portugalský autorizovaný prodejce produktů Xiaomi, Mi Store Portugal. Mezi přijímanými tokeny je Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dash (DASH) a Utrust (UTK). Obchod tento krok komentoval tím, že jsou technologickou a inovativní firmou, která chce být vždy o krok před ostatními. Proto chce dát fanouškům možnost koupit si jejich produkty těmi nejvíce "technologickými" penězi.
 
Xiaomi logo
 
Tento krok ale nevyvolal stejné nadšení u samotného Xiaomi. To podotklo, že tento krok nijak neschválilo, ale v zásadě ani nemohlo, protože Mi Store Portugal je autorizovaným, nicméně nezávislým prodejcem, tedy nikoli oficiálním zastoupením značky. Zde přiznejme, že v tomto má Xiaomi poněkud nepořádek, protože výhradních autorizovaných prodejců mívá mnoho a člověk nikdy neví, který je ten oficiální, pokud vůbec nějaký - tohle je třeba u Applu mnohem lépe patrné, ačkoli výhradních autorizovaných (nicméně neoficiálních) prodejců má také mnoho.
 
Tweety o zavedení nových platebních metod nicméně už zmizely ze stránek portugalského prodejce i platebního systému Utrust (a vypadá to, že tato platební metoda později zmizela i ze samotného webu, kde už není v seznamu podporovaných platebních metod). Připomeňme ještě, že Portugalsko je vůči kryptoměnám docela vstřícné, zatímco naopak v Číně je to něco, co se stále více potlačuje.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.