reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge

, , aktualita
Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge
Při používání Internet Exploreru se některé stránky automaticky otevřou v prohlížeči Edge na jádru Chromium, aniž by měl uživatel možnost se vrátit zpět. Microsoft zároveň vylepšuje svůj nejnovější browser o nové funkce.
Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge
Zatímco před deseti lety se Internet Explorer mohl chlubit více než miliardou uživatelů, v současné době se jedná o okrajový prohlížeč, který běží maximálně na pár procentech počítačů. Stále se ovšem najdou tací, kteří tento archaický prohlížeč z nějakého důvodu používají. Microsoft má nyní jiné želízko v ohni, kterým je nový Edge založený na jádru Chromium. A zdá se, že se americkému gigantovi tento krok podařil, neboť podíl prohlížeče na trhu vytrvale stoupá – mnozí na Edge přešli z Chromu nebo Firefoxu. Nové uživatele se Microsoft snaží nalákat i trochu kontroverzními způsoby, jako jsou reklamy ve Windows 10 a dalších službách. Jak ovšem k přechodu přesvědčit uživatele IE?
 
 
Microsoft začal uživatele při otevření některých stránek v Internet Exploreru automaticky přesměrovávat do Edge. Jedná se o weby jako YouTube, Instagram nebo Twitter, které podle Microsoftu plně nefungují v IE. Uživateli se zobrazí vyskakovací okno s informací, že se stránka otevřela v prohlížeči Edge, který je rychlejší, výkonnější a bezpečnější. Rovnou má také možnost přenést svá data z IE, ale chybí jakékoliv tlačítko pro návrat zpět.
 
Připomeňme, že Internet Explorer 11 je nadále podporovaný prohlížeč, který dostává např. bezpečnostní aktualizace. Uživatelé ovšem mohou mít problémy s přístupem k některým webům a službám. Již od 30. listopadu nebude možné v IE používat Microsoft Teams, 17. srpna 2021 potom skončí i podpora pro další služby Microsoft 365.
 
 
Pokud Internet Explorer nepoužíváte, můžete jej z Windows 10 odstranit. V Nastavení si otevřete Aplikace a funkce, kde vyberte položku Volitelné součásti. V seznamu aplikací potom zvolte Internet Explorer a klikněte na Odinstalovat. Zpozornět by měli také uživatelé původního prohlížeče Edge (dnes označovaný jako Edge Legacy) – jeho podpora skončí 9. března 2021.
 
Naopak vývoj nejnovějšího prohlížeče Edge, který je založen na jádru Chromium, běží na plné obrátky. Minulý týden vyšla verze 87, která (především uživatelům v USA) doporučí při nákupu relevantní slevové kupóny. Aktualizace také vylepšila vestavěný prohlížeč PDF (např. plynulejší posun, lepší zobrazení na malých displejích), podrobnější nastavení při oboustranném tisku nebo zdokonalený kioskový režim, který nyní automaticky smaže uživatelská data i stažené soubory po ukončení prohlížeče.
 
 
Edge na Chromiu také v nedávných updatech získal panel s historií prohlížení, který se podobá  menu v původní verzi prohlížeče Edge. Na jednom místě lze najít nedávno navštívené stránky, zavřené karty i weby otevřené na jiných synchronizovaných zařízeních.
 


reklama
reklama
reklama