Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge

Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge
, , aktualita
Při používání Internet Exploreru se některé stránky automaticky otevřou v prohlížeči Edge na jádru Chromium, aniž by měl uživatel možnost se vrátit zpět. Microsoft zároveň vylepšuje svůj nejnovější browser o nové funkce.
K oblíbeným
reklama
Zatímco před deseti lety se Internet Explorer mohl chlubit více než miliardou uživatelů, v současné době se jedná o okrajový prohlížeč, který běží maximálně na pár procentech počítačů. Stále se ovšem najdou tací, kteří tento archaický prohlížeč z nějakého důvodu používají. Microsoft má nyní jiné želízko v ohni, kterým je nový Edge založený na jádru Chromium. A zdá se, že se americkému gigantovi tento krok podařil, neboť podíl prohlížeče na trhu vytrvale stoupá – mnozí na Edge přešli z Chromu nebo Firefoxu. Nové uživatele se Microsoft snaží nalákat i trochu kontroverzními způsoby, jako jsou reklamy ve Windows 10 a dalších službách. Jak ovšem k přechodu přesvědčit uživatele IE?
 
 
Microsoft začal uživatele při otevření některých stránek v Internet Exploreru automaticky přesměrovávat do Edge. Jedná se o weby jako YouTube, Instagram nebo Twitter, které podle Microsoftu plně nefungují v IE. Uživateli se zobrazí vyskakovací okno s informací, že se stránka otevřela v prohlížeči Edge, který je rychlejší, výkonnější a bezpečnější. Rovnou má také možnost přenést svá data z IE, ale chybí jakékoliv tlačítko pro návrat zpět.
 
Připomeňme, že Internet Explorer 11 je nadále podporovaný prohlížeč, který dostává např. bezpečnostní aktualizace. Uživatelé ovšem mohou mít problémy s přístupem k některým webům a službám. Již od 30. listopadu nebude možné v IE používat Microsoft Teams, 17. srpna 2021 potom skončí i podpora pro další služby Microsoft 365.
 
 
Pokud Internet Explorer nepoužíváte, můžete jej z Windows 10 odstranit. V Nastavení si otevřete Aplikace a funkce, kde vyberte položku Volitelné součásti. V seznamu aplikací potom zvolte Internet Explorer a klikněte na Odinstalovat. Zpozornět by měli také uživatelé původního prohlížeče Edge (dnes označovaný jako Edge Legacy) – jeho podpora skončí 9. března 2021.
 
Naopak vývoj nejnovějšího prohlížeče Edge, který je založen na jádru Chromium, běží na plné obrátky. Minulý týden vyšla verze 87, která (především uživatelům v USA) doporučí při nákupu relevantní slevové kupóny. Aktualizace také vylepšila vestavěný prohlížeč PDF (např. plynulejší posun, lepší zobrazení na malých displejích), podrobnější nastavení při oboustranném tisku nebo zdokonalený kioskový režim, který nyní automaticky smaže uživatelská data i stažené soubory po ukončení prohlížeče.
 
 
Edge na Chromiu také v nedávných updatech získal panel s historií prohlížení, který se podobá  menu v původní verzi prohlížeče Edge. Na jednom místě lze najít nedávno navštívené stránky, zavřené karty i weby otevřené na jiných synchronizovaných zařízeních.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Světlo červeného trpaslíka stačí na fotosyntézu Světlo červeného trpaslíka stačí na fotosyntézu
Hvězdy označované za červené trpaslíky jsou v poslední době v kurzu, a to nejen kvůli tomu, že mají tvořit v naší galaxii největší podíl z celkové hvězdné populace, ale také kvůli tomu, že mezi ně patří i blízká Proxima Centauri se svou planetou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel odstartoval výrobu Xeonů Ice Lake a začíná dodávat Rocket Lake-S Intel odstartoval výrobu Xeonů Ice Lake a začíná dodávat Rocket Lake-S
Intel si na první polovinu tohoto roku připravil dvě zásadní procesorové generace, a sice první 10nm serverové Xeony, vedle nichž přijdou na trh také poslední 14nm desktopové procesory. Právě ty mají dorazit nejdříve. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTuber modifikoval svou RTX 2070 na verzi se 16 GB paměti YouTuber modifikoval svou RTX 2070 na verzi se 16 GB paměti
YouTuber VIK-on se pustil do obtížné modifikace grafické karty GeForce RTX 2070, jejíž paměti vyměnil za nové a provedl nezbytné úpravy samotného PCB, aby karta nové paměti s dvojnásobnou kapacitou dokázala využít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel hlásí, že 7nm proces je opraven, ale outsourcovat se bude Intel hlásí, že 7nm proces je opraven, ale outsourcovat se bude
Intel v minulém roce přiznal, že při vývoji 7nm procesu narazil na jistou překážku, kterou bude muset překonat, což si vyžádá čas, a tak nestihne výrobu spustit dle původního plánu. Nyní je tu naopak pozitivní zpráva. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel zaznamenal už popáté v řadě rekordní roční tržby Intel zaznamenal už popáté v řadě rekordní roční tržby
Intel dle očekávání zveřejnil své finanční výsledky za poslední kvartál předchozího roku, a tedy i za celý rok 2020. A jak se dalo tušit, ty byly rekordní, neboť celý trh s PC zaznamenal dlouho neviděný růst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře