www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pozor na falešný upgrade Windows 10, obsahuje vyděračský software

Pozor na falešný upgrade Windows 10, obsahuje vyděračský software
, , aktualita
Uvedení nového operačního systému Windows 10 se chytly také nekalé živly. Pokud vám přijde mail s nabídkou bezplatného upgradu na Windows 10, buďte obezřetní. Může se totiž jednat o vyděračský software, který bude požadovat výkupné.
K oblíbeným
reklama
Distribuce nového operačního systému Windows 10 se chytli nebezpeční útočníci, kteří posílají e-maily obsahující nabídku bezplatného upgradu. Tento mail ale nenainstaluje Windows 10, nýbrž aktivuje vyděračský software (ransomware) CTB-Locker, který zašifruje data na disku a vyžaduje výkupné za jejich odemčení.


Windows 10 logo


Oběti mají na zaplacení výkupného v Bitcoinech pouhých 96 hodin (a žádnou jistotu, že jejich data budou po zaplacení skutečně odemčena). E-mail navíc vypadá poměrně věrohodně. Používá vzhledu e-mailů od Microsoftu, jeho hlavička je "Windows 10 Free Update" a uvedená e-mailová adresa je "update@microsoft.com". Ve skutečnosti je ale e-mail poslán odněkud z Thajska. Aby vypadal ještě věrohodněji, dole zobrazuje hlášku, že byl zkontrolován antivirovým softwarem a je bezpečný. Pokud vám tedy tento e-mail přišel, rozhodně nespouštějte přílohu v něm umístěnou!
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek