www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pozor na falešný upgrade Windows 10, obsahuje vyděračský software

Pozor na falešný upgrade Windows 10, obsahuje vyděračský software
, , aktualita
Uvedení nového operačního systému Windows 10 se chytly také nekalé živly. Pokud vám přijde mail s nabídkou bezplatného upgradu na Windows 10, buďte obezřetní. Může se totiž jednat o vyděračský software, který bude požadovat výkupné.
K oblíbeným
reklama
Distribuce nového operačního systému Windows 10 se chytli nebezpeční útočníci, kteří posílají e-maily obsahující nabídku bezplatného upgradu. Tento mail ale nenainstaluje Windows 10, nýbrž aktivuje vyděračský software (ransomware) CTB-Locker, který zašifruje data na disku a vyžaduje výkupné za jejich odemčení.


Windows 10 logo


Oběti mají na zaplacení výkupného v Bitcoinech pouhých 96 hodin (a žádnou jistotu, že jejich data budou po zaplacení skutečně odemčena). E-mail navíc vypadá poměrně věrohodně. Používá vzhledu e-mailů od Microsoftu, jeho hlavička je "Windows 10 Free Update" a uvedená e-mailová adresa je "update@microsoft.com". Ve skutečnosti je ale e-mail poslán odněkud z Thajska. Aby vypadal ještě věrohodněji, dole zobrazuje hlášku, že byl zkontrolován antivirovým softwarem a je bezpečný. Pokud vám tedy tento e-mail přišel, rozhodně nespouštějte přílohu v něm umístěnou!
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře