www.svethardware.cz
>
>
>
>

Představí dnes NVIDIA nový TITAN s Voltou?

Představí dnes NVIDIA nový TITAN s Voltou?
, , aktualita
Už dnes by mohl Jensen Huang osobně představit světu novou grafickou kartu TITAN, která by nesla již čip generace Volta. Ukazují na to ale zatím jen zvěsti, mezi něž patří i nedávno zveřejněná fotografie, v níž má onen TITAN také figurovat.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA TITAN s Voltou se tak možná už ukázal na nové fotografii zveřejněné minulý týden. Pokud to není reálná karta, pak by muselo jít buď o nějaký grafický podvrh, nebo si někdo dal ještě více záležet a modifikoval existující kartu. Jisté také je, že brzy poznáme, co bude hlavním tématem pro dnešní keynote firmy NVIDIA. Jensen Huang jej odstartuje dnes v půl šesté odpoledne, jak ukazuje tento tweet, kde je i odkaz na stránky, kde bude probíhat přenos.


Je tak možné, že nám Huang opravdu ukáže kartu, která je součástí této počítačové sestavy. Fotografii měl pořídit jistý zaměstnanec NVIDIE a my na nich vidíme kartu, jejíž design odpovídá novým akcelerátorům Tesla s čipy Volta. Jde tak o kombinaci černé a zlaté barvy.


Pokud by NVIDIA nový TITAN skutečně představila, pak by to znameno, že zvýšila tempo, neboť grafické karty Volta pro běžný trh jsme očekávali spíše až v příštím roce. Na druhou stranu, stále jde o poloprofesionální TITAN, který není čistě herní kartou, čemuž odpovídá i cena. A pak by představení této karty samozřejmě neznamenalo, že ihned vstoupí na trh, pokud vůbec půjde o její oficiální "product launch", byť jen papírový.

Záhadná karta na fotografii také viditelně nese rozhraní NVLink, ale je otázka, zda je vůbec bude podporovat. A pak se můžeme ptát, zda můžeme očekávat ještě paměti GDDR5X, nebo už HBM2. O GDDR6 zatím asi nemůže být řeč, neboť ty mají dorazit později, ale pokud AMD chce brzy vypustit na trh herní karty RX Fury s HBM2, tak proč by je nemohl mít i nový TITAN?

Zdroj: NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů