www.svethardware.cz
>
>
>
>

Představí Intel Rocket Lake a Z590 už v lednu na CES?

Představí Intel Rocket Lake a Z590 už v lednu na CES?
, , aktualita
Dle serveru wccftech máme počítat s tím, že procesory Rocket Lake-S v podobě 11. generace desktopových CPU nám Intel představí už na CES 2021, čili v lednu. To navíc znamená, že se dočkáme i desek se Z590. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno se objevila informace, že desky s čipsety Intel 500 Series se mohou objevit už v lednu, ovšem o procesorech se nemluvilo. Dávalo by ale rozhodně větší smysl, kdyby šlo o představení procesorů Rocket Lake-S plus čipsetu Z590, jak uvádí server wccftech. Ten se dušuje, že má tuto informaci potvrzenou ze svých zdrojů a půjde o CES 2021 a konkrétně pak 11. ledna, na který má Intel naplánovanou svou keynote. 
 
 
Ovšem detaily jsou takové, že informace od wccftech si se starší zprávou v podstatě neodporují. Jde totiž o to, že Rocket Lake-S mají být představeny už v lednu a desky se Z590 se mají začít ihned či nedlouho nato prodávat, ovšem samotné procesory budou na trh vypuštěny až výrazně později. 
 
Máme tu dvě embarga, a to jednak 1. březen a pak 19. březen. První by se mohlo týkat recenzí a testů, přičemž to druhé už pak samotného prodeje. Desky se Z590 pak mohou přijít na trh dříve i proto, že i pro ně budou stále určeny procesory Comet Lake-S. 
 
Server VideoCardz přináší doplnění této zprávy, dle nějž by 11. generace desktopových Core ve skutečnosti měla obsahovat nejen Rocket Lake-S, ale také nové Comet Lake-S, čili Comet Lake-S Refresh. Jak to chce Intel nakombinovat? Vcelku jednoduše, Rocket Lake-S mají tvořit řady Core i9, i7 a i5 (konkurence pro moderní Ryzeny) a Comet Lake-S Refresh pak Core i3 a případné nižší řady. 
 
Řadu Core i9 bude tvořit jako obvykle především trojice modelů 11900K, 11900 a 11900T s TDP 125 W, 65 W a 35 W. Stejné to bude v případě Core i7, jak ukazuje následující obrázek a otázka je, jaký mezi nimi vůbec má být rozdíl, když i9 i i7 mají uvedeno 8 jader a 16 vláken. Že by šlo o takty turba? Nic jiného v podstatě nezbývá, tedy až na podporu instrukcí, neboť v obou případech máme uvedeno 16 MB L3 cache a grafiku s 32 EU (moderní Intel Xe Gen 12). 
 
 
Core i5 pak má být širší řada tvořená sedmi modely a všechny nabídnou 6 jader plus Hyperthreading, 12 MB L3 cache a 32 nebo 24 EU v grafickém jádru. 
 
 
Pokud jde o Core i3 a Pentia coby Comet Lake-S Refresh, v jejich případě to budou 4C/8T až 2C/2T a Intel má jednoznačně možnost trošku popohnat výkon zvýšením taktů, což by už v případě Core i9 asi udělat nemohl, neboť tam už Comet Lake na 14nm procesu jedou na doraz.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář