reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Přehled dění v oblasti hardware za červen 2006

, , článek
Přehled dění v oblasti hardware za červen 2006
Nemáte-li čas neustále sledovat dění v oblasti IT, ale přesto chcete být v obraze, pak vám pomůže přehled toho nejdůležitějšího, co se za právě uplynulý měsíc červen stalo.
Přehled dění v oblasti hardware za červen 2006

Základní desky, chipsetyIntel MoDT (Mobile on Desktop) od Gigabyte

Společnost Gigabyte představila desku GA-8I945GMMFY-RH, která je sice určená pro desktopy, ale přebírá výhody mobilních řešení. Je postavena na chipsetu Intel 945GM (+ southbridge ICH7M-DH), což snižuje spotřebu o 28%. MicroATX deska podporuje procesory Intel Core Duo, k dispozici jsou dva DDR2-667 sloty pro maximálně 2GB paměti, PCIe x16, PCIe x1 a dva PCI sloty. Nabízí GLAN, dva SATA-300 porty, tři IEEE1394, osm USB 2.0 portů a pochopitelně i integrovanou zvukovku.


ATi RD600 pro overclockery

Kanadská ATi představila nový chipset pro procesory Intel, který má být obdobou ATi RD580 určeného pro procesory AMD. Je podporovaná sběrnice až 1333MHz s tím, že lze taktovat až do 1500MHz, DDR2-1066 paměti, paměťový řadič je navíc naprosto nezávislý na FSB, takže už žádné omezování paměťovými moduly.
Díky taktovacímu software ATI System Management (ASM) můžete rovněž povolit automatické taktování sběrnice PCIe až do 125MHz, ručně pak až do 150MHz. K dispozici mají být tři PCIe x16 sloty, dva pro grafické karty do CrossFire, třetí pro grafickou kartu ATi, která bude počítat fyziku. 90nm chipset si i přes tyto výkony vystačí s pasivním chlazením.


Úsporná VIA Epia CN-Series Mini-ITX

Nová základní deska obsahuje integrovaný procesor VIA C7 na frekvenci 1,0GHz nebo 1,3GHz. Chipsetem je VIA CN700 a k dispozici je i integrované grafické jádro VIA/S3 UniChrome Pro, které rozhodně není ničím zajímavým pro hráče, ale rozhodně má jeho výkon stačit na plynulé přehrávání MPEG2 a díky Chromotion CE Engine by kvalita přehrávání měla být velmi dobrá.
Podporovány jsou DDR2-533 paměti do maximální velikosti 1GB, Southbridge VIA VT8237R Plus nabídne na této desce jeden PCI slot, AC97 zvukovku, dva ATA133 kanály a síťovku. Formát Mini-ITX má za následek malé rozměry 17×17cm, díky použití úsporných komponent je spotřeba celé základní desky včetně procesoru pouhých 16W.


Intel P965, nové chipsety pro Conroe

Čipová sada Intel P965 (Broadwater) se konečně objevila. Podporuje FSB až do 1066MHz, paměťový řadič s optimalizací Intel Fast Memory Access podporuje až DDR2-800 paměti. Intel Quiet System Technology je pak spořící technologií, která snižuje vydávané teplo a tedy i hluk, není totiž třeba hlučných ventilátorů.
Jižní můstek ICH8 pak disponuje zvukovkou Intel HD Audio, 10 USB 2.0 slotů, až 6 PCIe x1 slotů, GLAN, 6 SATA-300 portů a širokou nabídku diskových polí díky Intel Matrix Storage Technology.
Verze s integrovanou grafikou G965 přijde na trh až v srpnu nebo září. Bude vybavena integrovanou grafikou Intel Graphics Media Accelerator X3000 s podporou DirectX 10 a Intel Clear Video Technology pro lepší přehrávání HD obsahu.


nVidia nForce 500 Intel Edition

Na Computexu představila nVidia čipové sady nVidia nForce 500 pro procesory Intel. Ty se od chipsetů pro AMD až tak moc neliší, odlišnosti vyplývají ze specifických vlastností procesorů Intel a AMD. Nové desky začaly vyrábět například společnosti DFI, Biostar a ECS.


Gigabyte: bezkapalinové polymer hliníkové kondenzátory pro větší spolehlivost

Gigabyte už nechce vytékající kondenzátory. Nová základní deska Gigabyte GA-965P-DQ6 na chipsetu Intel P965 má nové polymer hliníkové kondenzátory, které mají vydržet mnohem déle. Deska je z řady 6-QUAD, nabízí tedy Quad Cooling, Quad BIOS, Quad e-SATA2, Quad-Triple Phase, Quad Core Ready a Quad DDR2 Slots.
reklama
reklama
reklama