reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Přehled dění v oblasti hardware za červenec 2005

, , článek
Přehled dění v oblasti hardware za červenec 2005
Nemáte-li čas neustále sledovat dění v oblasti IT, ale přesto chcete být v obraze, pak vám pomůže přehled toho nejdůležitějšího, co se v průběhu minulého měsíce července stalo.
Přehled dění v oblasti hardware za červenec 2005

Operační paměti RAMMicron uvedl paměti s velmi nízkým profilem

Firma Micron nabízí paměti označované zkratkou VLP (Very Low Profile), jejich výška činí pouhých 0,72 palce, tedy 18,29mm. Taková výška je téměř třetinová, než mají klasické registrované paměťové moduly. To umožňuje zlepšit chlazení systému. Paměti jsou k dispozici ve velikostech 512MB i 1GB a to v provedení DDR i DDR2.

Rambus: 8GHz XDR2 paměti

Tato paměť má nahradit stále se zrychlující GDDR3 paměti. Oproti nim je však 5krát rychlejší. Navíc slušně překonává i XDR první generace, která se nabízí v provedeních od 3,2GHz do 6,4GHz.
Přináší tři nové technologie. První z nich je MicroThreading. Ta umožňuje podstatně efektivněji využívat propustnost paměťové sběrnice. Paměť už neposílá procesoru celý blok dat s tím, že procesor si požadovaná data najde, ale pošle mu pouze žádaná data tak, že zbytek do velikosti bloku vyplní dalšími požadovanými daty. Pokud tedy přenáší informace po 32bytech a žádáme třeba čtyřikrát různá data o velikosti 8byte, nepošle mu 4×32byte balíky, které požadovaná data obsahují, ale jeden 32byte balík, který obsahuje 4×8byte balík pouze s požadovanými daty.
Další technologií je adaptivní časování, kdy už není vyvíjen takový tlak na výrobce základních desek, aby byly vzdálenosti procesor - paměťový slot stejné tak, aby měly stejné časování. Jednoduše se časování nastaví automaticky podle nejdelší dráhy.
Transmit Equalizaion+DRSL Signaling  dále snižuje napěťový šum a náchylnost k vytváření chyb. Signál se upraví tak, aby v cílovém místě byl co nejvíce podobný originálu, který by měl dojít.

Samsung: Masová výroba DDR2 667 pamětí

První DDR2 paměti, které mají výrazně zrychlit datové přenosy se začínají masově vyrábět. Zatímco DDR2 400 a DDR2 533 paměti proti klasickým DDR400 pamětem nepřinesly takřka žádný výkon navíc, DDR2 667 má znamenat slušný skok.
Výroba sice trvá už jeden rok, ale až nyní se začalo vyrábět je ve velkém. Jsou vyráběny ve velikostech 256Mbit, 512Mbit a brzy se mají vyrábět i 1Gbit čipy. To vše 90nm technologií.
reklama
reklama
reklama