Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehled dění v oblasti hardware za listopad 2005

2.12.2005, Milan Šurkala, článek
Přehled dění v oblasti hardware za listopad 2005
Nemáte-li čas neustále sledovat dění v oblasti IT, ale přesto chcete být v obraze, pak vám pomůže přehled toho nejdůležitějšího, co se v průběhu minulého měsíce listopadu stalo.

Paměti DRAMApacer má 4GB registrovaný DDR333 paměťový modul

Společnost Apacer představila 4GB paměťový modul. Do normálních počítačů si jej ale nestrčíte, protože se jedná o registrovaný modul s ECC.
Takové moduly jsou určeny pro servery a pracovní stanice, kapacita modulů umožní postavit systém s obrovskou pamětí RAM i při nižším počtu modulů. Při testech poskytovaly velmi dobrý výkon, ovšem cena nebyla při uvedení známa.


Corsair uvedl "SLI paměti"

nVidia SLI Ready paměti se od těch obvyklých liší certifikací pro provoz v kombinaci s technologií SLI společnosti nVidia. Má tak být zajištěn bezproblémový a co nejrychlejší provoz.

Moduly ponesou jména CM2X512 - 5400C4 a 5400C4PRO (existují i jako dual kity), přičemž půjde o DDR2-675MHz moduly s časováním 4-4-4-12.


Operační paměti DDR3 jsou již na světě

Společnost Elpida je průkopníkem ve vývoji DDR3 operačních pamětí. Zatímco už delší dobu dodává první vzorky čipů, dnes už Intel dostává vzorky plně funkčních paměťových modulů o velikosti 512MB a 1GB. Ty pracují na frekvenci 1066MHz s napětím 1,5V, které slibuje nižší spotřebu.


Infineon se rozdělil

Infineon je známý výrobce pamětí. Spekulovalo se o tom, že bude odkoupen společnostmi Micron a Nanya. Nakonec se rozdělil ve dvě firmy, jednu, která bude pokračovat v produkci DRAM čipů, druhá se zaměří na čipy logické.
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.