Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehled dění v oblasti hardware za únor 2008

7.3.2008, Milan Šurkala, článek
Přehled dění v oblasti hardware za únor 2008
Nemáte-li čas neustále sledovat dění v oblasti IT, ale přesto chcete být v obraze, pak vám pomůže přehled toho nejdůležitějšího, co se za právě uplynulý měsíc únor stalo v oblasti procesorů, grafických karet, operačních pamětí a dalších komponent.

Microsoft, kapitola sama pro sebeVista SP1 dokončena, předána do výroby


Service Pack 1 pro Windows Vista SP1 je již hotov a předán do výroby. Jeho uvedení bylo však odloženo na polovinu března, neboť spousta výrobců hardware má ještě nekompatibilní ovladače a Microsoft jim chce pomoci v jejich vyladění. Windows Server 2008 je již také dávno ve výrobě a nyní dodáván.


HD DVD mechanika k Xbox 360 zlevnila


Z původní ceny $199 zlevnil Microsoft v průběhu času HD DVD mechaniky k Xbox 360 na $179 a na počátku února dokonce na $129. Tou dobou byla válka mezi HD DVD a BluRay snad nejostřejší a tímto krokem chtěl Microsoft podpořit HD DVD. Některé obchody nabízely tyto mechaniky za $119 nebo dokonce $79.


Microsoft chce koupit Yahoo!, to se ale brání


Přestože Microsoft nabídl za společnost Yahoo! vyšší částku než je tržní hodnota společnosti, Yahoo! tuto nabídku odmítlo s tím, že Microsoft nabídl málo. Konkurence v podobě Google si tak může na chvíli oddechnout. Microsoft spolu s Yahoo! by totiž mohly být docela vážnou konkurencí společnosti Google.


Poptávka po Xbox 360 v USA převyšuje nabídku


V USA se nedaří Microsoftu pokrýt vysokou poptávku po herních konzolích Xbox 360. Už v prosinci prodala společnost 1,3 milionu kusů a dodnes se nedaří poptávku uspokojit. Zlepšení nastane patrně až koncem března.
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.