www.svethardware.cz
>
>
>

Přes 50 hotelů Starwood napadeno malwarem, který kradl data platebních karet

Přes 50 hotelů Starwood napadeno malwarem, který kradl data platebních karet
, , aktualita
Pomalu není týden, aby se neobjevil nějaký velký hackerský útok. Společnost Starwood, která vlastní např. řetězec hotelů Sheraton nebo The Westlin, oznámila, že 54 jejích hotelů v USA a Kanadě bylo napadeno malwarem, který kradl data platebních karet.
K oblíbeným
reklama
Opět tu máme velký hackerský útok, kterých se za poslední měsíce stalo několik (jedním z posledních byl třeba britský operátor Talk Talk). Obětí toho posledního se tentokrát stala společnost Starwood Hotels and Resorts. 54 jejich hotelů v USA a Kanadě bylo napadeno malwarem, který v restauracích nebo různých obchodech kradl data použitých platebních karet. Tím bylo jméno vlastníka, číslo karty, bezpečnostní kód nebo datum expirace. Není známo, že by se hackeři dostali k jiným datům.

První hotely této společnosti byly napadeny již v listopadu 2014. Týká se to zejména hotelů Sheraton, The Westlin a W. Malware již byl odstraněn a zákazníci by měli pro jistotu zkontrolovat své bankovní účty. Pokud jste tedy za poslední rok byli v USA nebo Kanadě v jednom z inkriminovaných hotelů, měli byste zpozornět.

Zdroj: starwoodhotels.com, theregister.co.uk
reklama
Nejnovější články
Boeing Starliner poletí dnes večer k ISS Boeing Starliner poletí dnes večer k ISS
Dnes je v plánu značně opožděná mise Boeing Orbital Flight Test-2 (OFT-2), kterou musí CST-100 Starliner splnit ještě před tím, než bude Boeingu umožněno ve svých lodí vynášet astronauty k ISS. Zatím to bude jen náklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua už nabízí chladiče pro Xeon W-3300 Noctua už nabízí chladiče pro Xeon W-3300
Společnost Noctua si již připravila čtyři procesorové chladiče, které jsou vhodné pro novou patici LGA4189. Ta přichází mezi pracovní stanice díky nově představeným procesorům Xeon W-3300 generace Ice Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackeři zveřejnili zdrojový kód FIFA 21, vyděračský pokus nevyšel Hackeři zveřejnili zdrojový kód FIFA 21, vyděračský pokus nevyšel
Některé společnosti napadené ransomwarem se rozhodnou vyděračům platit a jiné to zase odmítají. Letos v zimě šlo o CD Projekt a kódy známého Zaklínače 3 či Cyberpunku 2077 a nyní šlo o FIFA 21 od EA Sports. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 365 jsou k dispozici, začínají na 20 dolarech Windows 365 jsou k dispozici, začínají na 20 dolarech
Windows 365 nejsou operační systém, ale cloudová služba, která nám poskytne celé vzdálené PC s Windows 10 či 11. To budeme moci provozovat v podstatě na jakémkoliv vhodně vybaveném zařízení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek