www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Preview aktualizací Windows 10 opravují rozmazaný text, VPN a herní výkon

Preview aktualizací Windows 10 opravují rozmazaný text, VPN a herní výkon
, , aktualita
Microsoft vydal preview dvou kumulativních updatů KB5003690 a KB5003698, které opravují některé chyby z uplynulých měsíců. Třeba problémy s herním výkonem trápí některé uživatele už od března.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv zraky celého světa se teď upínají na očekávané Windows 11, vývojáři Microsoftu mezitím pracují i na opravách současné verze operačního systému. Tento týden vyšla preview – tedy testovací verze – dvou kumulativních aktualizací v rámci tzv. týdnu „C“. Tyto updaty jsou dostupné pouze volitelně, protože nebyly dostatečně otestovány. Pokud ovšem váš počítač zasáhla některá z uvedených chyb, může být řešením instalace tohoto preview. V opačném případě totiž musíte na aktualizaci počkat až na Patch Tuesday v týdnu „B“ – nejbližší proběhne ve druhém červencovém týdnu.
 
 
Začněme preview měsíční kumulativní aktualizace KB5003698, která povyšuje Windows 10 na sestavení 18363.1645. Určena je pro verzi 1909. Jak tomu tak bývá, zaměřuje se hlavně na opravy chyb, takže o žádné nové funkce nepřijdete. Update KB5003698 řeší problém, který se mohl objevit při používání VPN. V některých případech se totiž při obnovení certifikátů nahraných uživatelem objevila chybová hláška „There are no more files“.
 
Vývojáři si také posvítili na rozmazaný text na hlavním panelu, který hlásili uživatelé po nedávném přidání funkce Novinky a zájmy. Zatímco někteří uživatelé tuto vychytávku vypnuli okamžitě po aktualizaci (lze to učinit snadno pravým tlačítkem myši), jiní se rozhodli vyzkoušet snadný přístup ke zprávám nebo předpovědi počasí. V řadě případů si ovšem všimli rozmazaného textu. A právě tuto chybu by měl odstranit update KB5003698. Minulostí by měla být i obdobná chyba zobrazení vyhledávacího pole na hlavním panelu po kliknutí pravým tlačítkem myši na Novinky a zájmy.
 
Dále byly údajně vyřešeny chyby, které způsobovaly ztrátu zvuku při připojení druhého externího monitoru, nefunkčnost hudebních souborů FLAC po úpravě názvu, interpreta či jiných metadatat nebo bránily spuštění některých aplikací pro čtení obrazovky. Seznam všech změn najdete přímo na stránkách Microsoftu. Dočtete se tam také o jediné známé chybě, která se týká možné ztráty systémových a uživatelských certifikátů. Aktualizaci můžete nainstalovat přes službu Windows Update (v sekci Volitelné aktualizace), případně stažením z katalogu služby Microsoft Update.
 
Dále vyšla také kumulativní aktualizace KB5003690, která přináší upgrade na build 19043.1081 pro Windows 10 verze Windows 10 2004, 20H2 a 21H1. Kromě některých výše uvedených změn (např. náprava rozmazaného hlavního panelu) řeší také chybu s výkonem ve hrách, který se objevil poprvé v preview KB5000842 z března 2021 a následně v dubnové kumulativní aktualizaci KB5001330. Ačkoliv Microsoft již dříve vydal hotfix, problém měl u malé části uživatelů přetrvávat. Nejčerstvější update KB5003690 by tedy měl znamenat definitivní tečku za touto chybou.
 
Zdroj: Microsoft.com (1, 2), Bleepingcomputer.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala