www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prezident Biden bude hledat řešení polovodičové výrobní krize

Prezident Biden bude hledat řešení polovodičové výrobní krize
, , aktualita
Americký prezident Joe Biden začal řešit krizi týkající se už v podstatě celého světového polovodičového průmyslu. Výrobní kapacity nestačí, váznou dodávky potřebných materiálů a problémy jsou i s logistikou. Jak z toho ven?
K oblíbeným
reklama
My pochopitelně řešíme především nedostatek PC komponent a výrobní kapacity příslušných firem, jako je Intel, Samsung či TSMC. Problém je ale daleko širší, jak ostatně ukázaly třeba zprávy o tom, že sektor automotive zoufale hledá kapacity, jichž se loni v podstatě sám zřekl kvůli poklesu poptávky. Ta se ovšem nyní zase vzmáhá a ztracené výrobní kapacity byly mezitím obsazeny. 
 
 
A právě Bidenova administrativa mluví především o automobilovém průmyslu, nicméně jádro problému zasahuje mnohem více odvětví včetně PC průmyslu. Je ale logické, že se Biden bude věnovat především automotive, neboť tento průmysl je v mnoha zemích stěžejní a bylo by pro ekonomiku velice špatné, kdyby jeho oživení měl překazit nedostatek čipů. Nicméně to se už děje, neboť společnost Ford Motor už oznámila, že musela omezit výrobu svých velice oblíbených vozů F-150, tudíž už počítá ztráty. 
 
Bidenova administrativa má nyní hledat a identifikovat problémy v polovodičovém průmyslu, které jej dusí a později se zaměří na jejich řešení, a to pochopitelně společně se samotnými společnostmi prostřednictvím klíčových akcionářů. Biden se také chystá podepsat exekutivní příkaz, na jehož základě bude podrobně prozkoumán dodavatelský řetězec polovodičového průmyslu se zaměřením na kriticky důležité zboží či materiály. 
 
To si ovšem vyžádá čas, a to dle zdrojů Bloombergu asi celý jeden kvartál. Nicméně National Economic Council a National Security Council za tu dobu nebudou zkoumat jen polovodičový průmysl, ale také distribuci důležitých minerálů, zdravotnických potřeb a zařízení a také vysokokapacitních baterií, jaké se využívají právě i v elektrovozech. 
 
Odbory UAW (United Auto Workers) také po Bidenovi žádají, aby byla na půdu USA vrácena výroba pokročilých (automobilových) technologií a už dříve UAW žádaly u prezidenta o podporu výroby čipů využívaných v jejich průmyslu. 

Čili pokud v tom všem půjde i o počítačový hardware či spotřební elektroniku, nejspíše jen velice okrajově. Ovšem ozývají se právě i nám známí výrobci, konkrétně Intel, AMD a Qualcomm, jejichž šéfové rovněž poslali Bidenovi dopis, v němž žádají o zvýšenou vládní podporu pro domácí výrobu počítačových čipů. Pod text přidalo svůj podpis ještě 18 dalších CEO jiných firem, a tak bychom se velice podivili, kdyby záměr Samsungu postavit v Texasu moderní továrnu na výrobu (nejspíše 3nm) čipů nevyšel. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala