www.svethardware.cz
>
>

Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD

Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
, , aktualita
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
K oblíbeným
reklama
Tento velký průzkum a zhodnocení stavu polovodičového průmyslu si vyžádá celý kvartál práce a jak jsme se dozvěděli dříve, půjde v něm i o distribuci důležitých minerálů, zdravotnických potřeb a zařízení a také vysokokapacitních baterií, jaké se využívají i v elektrovozech. Ovšem nyní se dozvídáme i to, že americká vláda hodlá i přímo podpořit výrobu počítačových čipů a plánuje na tuto věc vydat přibližně 37 miliard dolarů. To se bude pochopitelně týkat výrobních kapacit umístěných ve Spojených státech, ovšem pokud daná investice pomůže, ovlivní tím celosvětový trh a výrobu čipů. 
 
 
K takovému kroku ostatně Bidenovu administrativu již dříve během tohoto měsíce vyzvala SIA (Semiconductor Industry Association), dle níž by Biden měl společně s Kongresem zajistit výraznou finanční podporu pro vývoj a výrobu počítačových čipů na půdě USA. Tato výzva tak byla vyslyšena, neboť Biden už uvedl, že vyslal své zástupce k jednání s předními zástupci polovodičového průmyslu, aby společně přišli s řešením, které umožní zvýšit produkční kapacity amerických továren (či snad zajistit zcela nové kapacity). A právě k tomu chce Biden zajistit financování ve výši 37 miliard dolarů. 
 
Čili jde zatím jen o přislíbenou částku, o jejíž přidělení bude nyní Biden usilovat. Je tak ještě příliš brzy na to, abychom mohli řešit, na co bude tato obrovská suma použita. Může jít o nějakou formu finanční spoluúčasti pro výstavbě nových továren, jež v USA plánuje postavit TSMC i Samsung, přičemž svůj podíl by pro zvýšení svých kapacit mohli získat i domácí výrobci, to teprve uvidíme, ostatně rozhodnutí bude jistě záviset i na tom, s čím přijde ona velká revize stavu polovodičového průmyslu. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře