www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Přijde předběžná verze Windows 9 už v září?

Přijde předběžná verze Windows 9 už v září?
, , aktualita
Dle serveru Tom's Hardware by se již na konci příštího měsíce mohla objevit první verze systému Windows 9 "Threshold", která by byla označena jako technology preview. Co od ní můžeme čekat?
K oblíbeným
reklama
Toto "technologické demo" očekávaného systému Windows 9 "Threshold" by tedy dle zdrojů citovaných serverem Tom's Hardware mělo dorazit na konci září či na začátku října a dá uživatelům čichnout k tomu, co mohou očekávat od finální verze tohoto systému. Ten by měl dorazit na trh na jaře příštího roku a přinést uživatelské prostředí, které bude přívětivější k těm, kteří dosud využívají počítače nevybavené dotykovou obrazovkou a namísto toho zůstali u klávesnice a myši. Vrátí se jim Start Menu, i když trošku přepracované, dále budou mít možnost provozovat aplikace pro Metro v okně na desktopu, odstraněn bude Charms Bar a bude tu i celá řada dalších změn. Mluví se dokonce i o tom, že by Windows 9 byly zdarma pro majitele licence systémů Windows XP, Vista, 7 nebo 8.

Starší informace zase uváděly, že systém bude zjišťovat, zda je v systému dotyková obrazovka a dle toho se zařídí. Pokud ano, nabootuje do startovací obrazovky, jakou známe ze systému Windows 8.1 a pokud ne, uživatel po startu uvidí klasický desktop. Start Menu pak bude integrovat známé věci, jako jsou zástupci často využívaných aplikací, řádku pro vyhledávání, tlačítko pro vypnutí počítače (či restart, uspání, atd.), ovšem i dlaždice s aplikacemi pro Metro. Startovací obrazovka by ale měla být viditelná stále jen jako okno, takže uživatel neztratí kontakt s desktopem.

Další známou věcí je, že Windows 9 budou obsahovat virtuální asistentku Cortanu, která je prý prozatím v tomto stádiu vývoje stále jako samostatná aplikace, tedy ne součást systému, takže je otázkou, zda se jí stane už v chystané předběžné verzi. Otázkou rovněž je, zda Microsoft na veřejnost vypustí více než jednu předběžnou verzi systému. Ta chystaná pro přelom září a října má být volně k dispozici pro veřejnost a její uživatelé budou muset akceptovat povinné a automatické měsíční aktualizace. Před vypuštěním ostré verze by se mohla objevit ještě RTM verze, stejně jako v případě systému Windows 8.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů