Přijdou v dohledné době GeForce RTX 3080 SUPER a RTX 3070 SUPER?

Přijdou v dohledné době GeForce RTX 3080 SUPER a RTX 3070 SUPER?
, , aktualita
NVIDIA se má aktuálně chystat na přestavení karty GeForce RTX 3060 se 6GB i 12 GB paměti, ovšem vedle toho se mluví i o dalších novinkách, a to GeForce RTX 3080 SUPER a RTX 3070 SUPER. 
K oblíbeným
reklama
Vedle nových GeForce RTX 3060, které mají dorazit jako nejbližší další desktopové herní karty firmy NVIDIA, pochopitelně čekáme také na novou GeForce RTX 3080 Ti, jejíž nástup je už v podstatě jistý, ale dosud nevíme, zda to NVIDIA stihne ještě v lednu, nebo spíše až v únoru. 
 
 
Důležitá informace, která se vztahuje k našemu tématu je ta, že mobilní karta GeForce RTX 3080 už má potvrzeno jednak 6144 CUDA jader, ale především pak 16 GB paměti. Z toho nám jednoznačně vyplývá to, že NVIDIA už dávno ví, že se v případě paměťové výbavy nových karet nerozhodla správně a nyní hledá cesty, jak to napravit. 
 
Jednou z těchto cest je právě i chystaná GeForce RTX 3080 Ti, která bude mít ve výbavě 20 GB paměti a pak jde samozřejmě i o chystanou GeForce RTX 3060, která přijde také ve verzi s 12 GB paměti, čímž předčí karty RTX 3060 Ti, RTX 3070 i RTX 3080. Právě proto ani není divu, že se už objevují informace o GeForce RTX 3080 SUPER a RTX 3070 SUPER.
 
NVIDIA by nyní těžko s klidem mohla vyslat na trh po vzoru RTX 3060 další RTX 3080 a RTX 3070, které by přinesly jen vyšší (dvojnásobnou) kapacitu paměti. Pokud ale půjde o opravdu nové modely RTX 3080 SUPER a RTX 3070 SUPER, které nebudou jen o rozšířené paměti, pak si je NVIDIA snadno obhájí, zvláště když by jeden (či oba) nesl nové GPU GA103, o němž se také spekuluje. To ale zatím jen v informacích od Kopite7kimi a jinak o tomto GPU nevíme z jiných zdrojů vůbec nic. 
 
Nakonec může jít třeba o karty RTX 3080 Ti a RTX 3070 Ti, což se ještě ukáže. Je ale zřejmé, že NVIDIA bude chtít zajistit novou konkurenci pro moderní výkonné Radeony, které shodně nabízí 16 GB paměti, což představuje nezanedbatelnou výhodu. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek