www.svethardware.cz
>
>
>
>

Příkaz TRIM na RAID 0 bude možný

Příkaz TRIM na RAID 0 bude možný
, , aktualita
Společnost Intel umožnila realizaci příkazu TRIM na SSD zapojených v poli RAID 0, což je nutné k tomu, aby výkon těchto zařízení postupem času výrazně nedegradoval. Dosud nebylo možné TRIM využít na žádném jiném kontroleru než na samostatném...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel umožnila realizaci příkazu TRIM na SSD zapojených v poli RAID 0, což je nutné k tomu, aby výkon těchto zařízení postupem času výrazně nedegradoval. Dosud nebylo možné TRIM využít na žádném jiném kontroleru než na samostatném AHCI.

Dle nejnovějších zpráv má být TRIM na RAID 0 k dispozici na operačním systému Windows 8 (dle Guru3D i na Windows 7), ale za předpokladu, že systém bude běžet na moderních čipových sadách Intel 7 Series, tedy například Z77 Express. Dále musí mít RAID BIOS (Option ROM) verze 11.5 a vyší a také ovladač Rapid Storage Technology (RST) verze 11.5 a vyšší.

Podpora tedy bude záviset i na výrobcích základních desek, kteří by měli přijít s aktualizacemi pro BIOS, čehož se snad alespoň renomované firmy ihned chytnou. Však podpora TRIM na RAID 0 se bude dobře vyjímat v jejich tiskových zprávách.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek