Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pro SuperG bude zvolen nový procesor Athlon

7.6.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Pro SuperG bude zvolen nový procesor Athlon
Společnost s prvním 1 GHz počítačem opět na scéně.
Podle oznámení firmy KryoTech na COMPUTEX Taipei 2000 bude nový SuperG model opět postaven na procesoru Athlon od AMD ale s rozšířenou cache pamětí a zvýšeným výkonem. V souvislosti s tímto oznámením přichází i Sys Technology, která bude nový model SuperG nabízet v Greater China (Taiwan, PRC, Hong Kong, a Macao) a dále mít exkluzivitu odsouhlasenou přímo firmou KryoTech. Tato exkluzivita umožní dodávky nového SuperG v US (na Čechy se opět pozapomnělo :-I).

Jistě si ještě vzpomenete na první komerčně nabízený 1 GHz PC od KryoTechu. Tento patentově chráněný systém byl založeny na standardním AMD Athlon procesoru a chladicí systém dosahoval - 40°C. Tato "termální akcelerace" od KryoTechu umožňovala aby procesor pracoval přibližně o 33% rychleji při jinak nezměněné pracovní specifikaci. Nový SuperG bude používat nejrychlejší AMD Athlon procesor, který bude k dispozici v době uvedení na trh, což se předpokládá někdy letos v létě. Tehdy také bude k dispozici bližší technická specifikace, výkon, cena a dostupnost.

Kromě chlazení samotného mikroprocesorového čipu (ostatně to zde již bylo) půjde i o začlenění tzv. rozšířené cache paměti. Pod tímto pojmem si lze jednoduše představit tzv. KryoTech "cold cache" rysy. V postatě je strategie takováto: super chlazení pro čip i pro cache paměť, která mimochodem může tedy také běžet rychleji a je zajištěn ještě vyšší výkon než který by byl při chlazení samotného mikroprocesoru. Tento výkon se zcela určitě "upotřebí" snad ve všech rozumných aplikacích (včetně her a zábavy vůbec) - grafika, DTP, návrhářství, konstrukce .. apod.

Podle samotného KryoTechu obnoví nový SuperG prvenství ve světově nejrychlejším PC systému. Kromě rozšířeného chlazení na cache paměť a dále integrací posledních technologií (kupříkladu nejrychlejší AMD Athlon procesor tentokráte pro Socket A) bude implementována řada jiných vylepšení. Jedním takovým je i nová nRT výparníková chladicí deska, kterou bychom mohli zařadit mezi tzv. "KryoTech know-how". Jejím účelem bude aktivní chlazení ostatních jednotlivých komponent uvnitř počítače.

Tak mi to připadá jako taková malá chladnička. Zatímco dříve byly počítače zárukou zvýšení teploty v místnosti při chladném počasí (a čím více jich bylo v provozu tím lépe), kdy se ještě nezačalo topit, je tomu v případě nového KryoTech SuperG PC systému právě naopak. Tento SuperG bude kolem sebe zmrazovat co bude moci…


Zdroj CoolInfo