www.svethardware.cz
>
>
>
>

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES
, , aktualita
Nintendo se rozhodlo, že i přes velký zájem o konzoli NES Classic Edition, který její cenu hnal vysoko přes doporučenou částku, dodrží svůj záměr vytvořit limitovanou edici. Stáhlo ji tak z trhu, ale prý i proto, aby připravilo SNES Classic Edition.
K oblíbeným
reklama
Konzole Nintendo u nás nebývaly moc oblíbené a známé na rozdíl od osmibitů či počítačů Amiga, za něž pak už nastoupila ve velkém PC. Nyní ale budeme mít možnost jejich éru opět zažít, respektive stále máme, neboť u nás je NES Classic Edition na rozdíl od západních trhů běžně k dostání, i když cena ohlášeným 60 dolarům ani zde neodpovídá. Dle Eurogameru se už ale můžeme těšit na SNES Classic Edition.

Konzole SNES (Super NES) je již 16bitová a na trh přišla v Japonsku v roce 1990 a v Evropě o dva roky později (na fotografii je americká verze SNS-001). Nešlo o stejné zařízení pro všechny trhy a jeho vzhled se často podstatně lišil, i když ovladače si byly velice podobné. Pro Evropu byla připravena PAL verze, kterou vidíte dole.

SNES nabídla ve své době velice slušnou grafiku i zvuk a také podporu cartridgí, které mohly nést další čipy jako koprocesory umožňující dostatečně rychlý běh her, aby mohlo SNES zůstat déle konkurenceschopné. Jedna z her, která je využívala byl dokonce i první Dungeon Master.

Nintendo samo ještě nepotvrdilo, že na SNES Classic Edition pracuje, ale pokud ano, jistě na tom nebude muset dlouho pracovat. Samotná NES Classic Edition totiž může být poměrně snadno modifikovaná na to, aby na ní běžely hry pro SNES, Genesis a dokonce i N64. Očekává se ale, že tentokrát si Nintendo za SNES Classic Edition, pokud skutečně přijde na trh, řekne o výrazně vyšší částku než 60 dolarů. Stejně tak je otázka, zda by Nintendo i zde oficiálně poskytlo jen fixní nabídku her jako nedílnou součást staronové konzole, ale jak už bylo řečeno, to v případě NES Classic Edition nikomu nezabránilo, aby si na ní nakonec spouštěl co chtěl.

Zdroj: Eurogamer
reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře