www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES
, , aktualita
Nintendo se rozhodlo, že i přes velký zájem o konzoli NES Classic Edition, který její cenu hnal vysoko přes doporučenou částku, dodrží svůj záměr vytvořit limitovanou edici. Stáhlo ji tak z trhu, ale prý i proto, aby připravilo SNES Classic Edition.reklama
Konzole Nintendo u nás nebývaly moc oblíbené a známé na rozdíl od osmibitů či počítačů Amiga, za něž pak už nastoupila ve velkém PC. Nyní ale budeme mít možnost jejich éru opět zažít, respektive stále máme, neboť u nás je NES Classic Edition na rozdíl od západních trhů běžně k dostání, i když cena ohlášeným 60 dolarům ani zde neodpovídá. Dle Eurogameru se už ale můžeme těšit na SNES Classic Edition.

Konzole SNES (Super NES) je již 16bitová a na trh přišla v Japonsku v roce 1990 a v Evropě o dva roky později (na fotografii je americká verze SNS-001). Nešlo o stejné zařízení pro všechny trhy a jeho vzhled se často podstatně lišil, i když ovladače si byly velice podobné. Pro Evropu byla připravena PAL verze, kterou vidíte dole.

SNES nabídla ve své době velice slušnou grafiku i zvuk a také podporu cartridgí, které mohly nést další čipy jako koprocesory umožňující dostatečně rychlý běh her, aby mohlo SNES zůstat déle konkurenceschopné. Jedna z her, která je využívala byl dokonce i první Dungeon Master.

Nintendo samo ještě nepotvrdilo, že na SNES Classic Edition pracuje, ale pokud ano, jistě na tom nebude muset dlouho pracovat. Samotná NES Classic Edition totiž může být poměrně snadno modifikovaná na to, aby na ní běžely hry pro SNES, Genesis a dokonce i N64. Očekává se ale, že tentokrát si Nintendo za SNES Classic Edition, pokud skutečně přijde na trh, řekne o výrazně vyšší částku než 60 dolarů. Stejně tak je otázka, zda by Nintendo i zde oficiálně poskytlo jen fixní nabídku her jako nedílnou součást staronové konzole, ale jak už bylo řečeno, to v případě NES Classic Edition nikomu nezabránilo, aby si na ní nakonec spouštěl co chtěl.

Zdroj: Eurogamer
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek