www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES
, , aktualita
Nintendo se rozhodlo, že i přes velký zájem o konzoli NES Classic Edition, který její cenu hnal vysoko přes doporučenou částku, dodrží svůj záměr vytvořit limitovanou edici. Stáhlo ji tak z trhu, ale prý i proto, aby připravilo SNES Classic Edition.reklama
Konzole Nintendo u nás nebývaly moc oblíbené a známé na rozdíl od osmibitů či počítačů Amiga, za něž pak už nastoupila ve velkém PC. Nyní ale budeme mít možnost jejich éru opět zažít, respektive stále máme, neboť u nás je NES Classic Edition na rozdíl od západních trhů běžně k dostání, i když cena ohlášeným 60 dolarům ani zde neodpovídá. Dle Eurogameru se už ale můžeme těšit na SNES Classic Edition.

Konzole SNES (Super NES) je již 16bitová a na trh přišla v Japonsku v roce 1990 a v Evropě o dva roky později (na fotografii je americká verze SNS-001). Nešlo o stejné zařízení pro všechny trhy a jeho vzhled se často podstatně lišil, i když ovladače si byly velice podobné. Pro Evropu byla připravena PAL verze, kterou vidíte dole.

SNES nabídla ve své době velice slušnou grafiku i zvuk a také podporu cartridgí, které mohly nést další čipy jako koprocesory umožňující dostatečně rychlý běh her, aby mohlo SNES zůstat déle konkurenceschopné. Jedna z her, která je využívala byl dokonce i první Dungeon Master.

Nintendo samo ještě nepotvrdilo, že na SNES Classic Edition pracuje, ale pokud ano, jistě na tom nebude muset dlouho pracovat. Samotná NES Classic Edition totiž může být poměrně snadno modifikovaná na to, aby na ní běžely hry pro SNES, Genesis a dokonce i N64. Očekává se ale, že tentokrát si Nintendo za SNES Classic Edition, pokud skutečně přijde na trh, řekne o výrazně vyšší částku než 60 dolarů. Stejně tak je otázka, zda by Nintendo i zde oficiálně poskytlo jen fixní nabídku her jako nedílnou součást staronové konzole, ale jak už bylo řečeno, to v případě NES Classic Edition nikomu nezabránilo, aby si na ní nakonec spouštěl co chtěl.

Zdroj: Eurogamer
reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek