www.svethardware.cz
>
>
>
>

Proč Ubisoft zrušil nadějný fantasy projekt Avalon?

Proč Ubisoft zrušil nadějný fantasy projekt Avalon?
, , aktualita
Ubisoft je často kritizován mimo jiné i kvůli tomu, že jeho různé hry si bývají velice podobné a nyní vyplývá na povrch pravděpodobná příčina. Jde nejspíše o preference bývalého šéfa kreativních pracovníků, Serge Hascoëta.
K oblíbeným
reklama
Serge Hascoët je mimochodem jeden z lidí, kteří byli z Ubisoftu vyhozeni (respektive byli donuceni odejít) po sérii obvinění ze sexuálního obtěžování či nevhodného chování. O to nám ale nyní nejde, i když jde o věc, která je přímo spojena s odchodem Hascoëta a dalších. Především on měl ale obrovský vliv na tvorbu her jako chief creative officer.
 
 
Právě Hascoët měl pod palcem série Far Cry, Assassin’s Creed, The Division, Rainbow Six, Watch Dogs, zkrátka ty nejvýznamnější hry, jež Ubisoft nabízí. Ke konci roku 2018 přitom do jeho řad přibyl Mike Laidlaw, vysoce ceněný designér série Dragon Age a fanoušci čekali na to, co z toho vznikne. 
 
Mike Laidlaw řídil vývoj nového RPG známého jako projekt Avalon, z čehož nebylo těžké usoudit, že půjde o svět bájného krále Artuše a jeho rytířů kulatého stolu, kde samozřejmě nebude nouze ani o magii. Avalon byl vyvíjen s velkým rozpočtem, ovšem Laidlaw rok po svém nástupu náhle z Ubisoftu odešel, aniž by pod ním vytvořil cokoliv, co by jsme si mohli zahrát.
 
Nyní se dozvídáme, že za tím nejspíše stál Hascoët, který není fanoušek čistého fantasy žánru a pokud má v oblibě něco podobného, pak to jsou hry založené na historii (jakkoliv přizpůsobené a upravené), čili právě i Assassin’s Creed. Po Quebeckém týmu měl žádat, aby příběh jejich hry byl velice kvalitní, když už to musí být fantasy, aby byl "lepší než Tolkien". Hascoët tak měl být na vývojáře Avalonu příliš tvrdý, a to pouze proto, že mu nevyhovovalo její téma a nakonec jej na konci minulého roku zcela zastavil poté, co odmítl i jeho změnu využívající řeckou mytologii. 
 
Ať už to bylo jakkoliv, Ubisoft má nyní příležitost si pečlivě rozmyslet, zda chce, aby do budoucna o vyvíjených hrách mohl takto rozhodovat pouze jeden člověk a zda by nebylo vhodné tuto moc rozdělit mezi více lidí. Prozatím totiž bude role kreativního ředitele obsazena samotným CEO, Yvesem Guillemotem a dále se uvidí. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře