www.svethardware.cz
>
>
>
>

Proč Ubisoft zrušil nadějný fantasy projekt Avalon?

Proč Ubisoft zrušil nadějný fantasy projekt Avalon?
, , aktualita
Ubisoft je často kritizován mimo jiné i kvůli tomu, že jeho různé hry si bývají velice podobné a nyní vyplývá na povrch pravděpodobná příčina. Jde nejspíše o preference bývalého šéfa kreativních pracovníků, Serge Hascoëta.
K oblíbeným
reklama
Serge Hascoët je mimochodem jeden z lidí, kteří byli z Ubisoftu vyhozeni (respektive byli donuceni odejít) po sérii obvinění ze sexuálního obtěžování či nevhodného chování. O to nám ale nyní nejde, i když jde o věc, která je přímo spojena s odchodem Hascoëta a dalších. Především on měl ale obrovský vliv na tvorbu her jako chief creative officer.
 
 
Právě Hascoët měl pod palcem série Far Cry, Assassin’s Creed, The Division, Rainbow Six, Watch Dogs, zkrátka ty nejvýznamnější hry, jež Ubisoft nabízí. Ke konci roku 2018 přitom do jeho řad přibyl Mike Laidlaw, vysoce ceněný designér série Dragon Age a fanoušci čekali na to, co z toho vznikne. 
 
Mike Laidlaw řídil vývoj nového RPG známého jako projekt Avalon, z čehož nebylo těžké usoudit, že půjde o svět bájného krále Artuše a jeho rytířů kulatého stolu, kde samozřejmě nebude nouze ani o magii. Avalon byl vyvíjen s velkým rozpočtem, ovšem Laidlaw rok po svém nástupu náhle z Ubisoftu odešel, aniž by pod ním vytvořil cokoliv, co by jsme si mohli zahrát.
 
Nyní se dozvídáme, že za tím nejspíše stál Hascoët, který není fanoušek čistého fantasy žánru a pokud má v oblibě něco podobného, pak to jsou hry založené na historii (jakkoliv přizpůsobené a upravené), čili právě i Assassin’s Creed. Po Quebeckém týmu měl žádat, aby příběh jejich hry byl velice kvalitní, když už to musí být fantasy, aby byl "lepší než Tolkien". Hascoët tak měl být na vývojáře Avalonu příliš tvrdý, a to pouze proto, že mu nevyhovovalo její téma a nakonec jej na konci minulého roku zcela zastavil poté, co odmítl i jeho změnu využívající řeckou mytologii. 
 
Ať už to bylo jakkoliv, Ubisoft má nyní příležitost si pečlivě rozmyslet, zda chce, aby do budoucna o vyvíjených hrách mohl takto rozhodovat pouze jeden člověk a zda by nebylo vhodné tuto moc rozdělit mezi více lidí. Prozatím totiž bude role kreativního ředitele obsazena samotným CEO, Yvesem Guillemotem a dále se uvidí. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře