Procesorové chladiče Arctic Freezer i30 a A30 v prodeji od ledna

Procesorové chladiče Arctic Freezer i30 a A30 v prodeji od ledna
, , aktualita
Arctic Cooling brzy rozšíří svou nabídku chladičů o dva nové modely ze série Freezer nazvané i30 a A30, přičemž oba jsou zaměřeny na platformy od AMD a Intelu. Podle výrobce by měly poskytovat mnohem větší výkon při srovnání s referenčními...
K oblíbeným
reklama
Arctic Cooling brzy rozšíří svou nabídku chladičů o dva nové modely ze série Freezer nazvané i30 a A30, přičemž oba jsou zaměřeny na platformy od AMD a Intelu. Podle výrobce by měly poskytovat mnohem větší výkon při srovnání s referenčními řešeními.

Jediný rozdíl mezi nimi spočívá v uchycovacím systému. Chladič i30 totiž používá upínací systém pro sockety Intel LGA 2011, LGA 1155 a LGA 1156. Zatímco model A30 je určen na patice AM3+, AM3, AM2+ a AM2. Oba nicméně mají hmotnost 905 gramů a je k nim přibalen 120mm ventilátor ovládaný pomocí PWM.
Z něj proudí vzduch skrz 48 hliníkových žeber, které jsou umístěny na čtyřech 8mm heatpipe, které odvádějí teplo od samotného procesoru. Jejich maximální vyluzovaný hluk by neměl přesáhnout hodnotu 0,3 Sone. Pro porovnání, původní chladič prodávaný s procesorem Core i7 920 vydává hluk na úrovni až 1 Sone a chladič pro procesor AMD FX-8150 0,8 Sone.

Zároveň by však chladiče Arctic i30 a A30 měly udržet procesor chladnější. Díky uchycovacímu systém mohou být použity ve čtyř různých směrech a to v závislosti na průtoku vzduchu ve skříni. Zaměřeny jsou především na nadšence, kteří mají omezený rozpočet. Jejich cena byla stanovena na 50 euro. Prodávat by se měly začít od 15. ledna 2012.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala