www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení
, , aktualita
Dle německého serveru 3DNow!, který odchytil nové informace z přenosu MSI Insider Show na YouTube, si AMD chystá zásadní vylepšení mikrokódu pro procesory Ryzen. Mělo by jít snad o AGESA 1004. 
K oblíbeným
reklama
AMD naposledy přišlo s mikrokódem verze AGESA 1003ABBA pro procesory Ryzen 3000, přičemž ten řeší především problémy s nedostatečným turbem, na které si uživatelé dříve stěžovali. AMD se ale rozhodlo mikrokód dále vyvíjet a my tu máme rázem téma, které jsme v případě předchozích generací tak moc neřešili a v případě procesorů Intel mikrokódy neřešíme v podstatě vůbec. 
 
 
Příští měsíc by tak dle ředitele marketingu společnosti MSI Erica van Beurdena měl dorazit nový mikrokód pro nové procesory Ryzen, který by už mohl nést označení nové verze, a sice AGESA 1004 (nebo 1.0.0.4). To však není jisté a v podstatě na tom ani nesejde.
 
Samotné AMD by tedy mělo nový AGESA poskytnout někdy v příštím týdnu, ale další čas zabere jeho integrace do nových verzí BIOSů pro všemožné desky a jejich výrobci jej také pochopitelně budou chtít otestovat, zvláště když má připravit tak velké množství vylepšení a změn. 
 
Eric van Beurden samozřejmě neuvedl, co se konkrétně ukrývá pod více než stovkou vylepšení, ale řekl alespoň to, že nejde jen o opravy chyb a řešení známých problémů, ale také o poskytnutí nových funkcí a vylepšení. Více se zatím nedozvíme a můžeme očekávat, že finální verze BIOSů s nejnovějším AGESA dorazí v listopadu, ale dříve se mohou objevit i testovací betaverze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů
Čínská sociální síť TikTok to má v USA hodně těžké a už brzy zde bude patrně zakázána. To vše má být kvůli špehování uživatelů a zasílání dat do Číny. Nyní vyšlo najevo, že aplikace tajně získávala MAC adresy lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů