www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení
, , aktualita
Dle německého serveru 3DNow!, který odchytil nové informace z přenosu MSI Insider Show na YouTube, si AMD chystá zásadní vylepšení mikrokódu pro procesory Ryzen. Mělo by jít snad o AGESA 1004. 
K oblíbeným
reklama
AMD naposledy přišlo s mikrokódem verze AGESA 1003ABBA pro procesory Ryzen 3000, přičemž ten řeší především problémy s nedostatečným turbem, na které si uživatelé dříve stěžovali. AMD se ale rozhodlo mikrokód dále vyvíjet a my tu máme rázem téma, které jsme v případě předchozích generací tak moc neřešili a v případě procesorů Intel mikrokódy neřešíme v podstatě vůbec. 
 
 
Příští měsíc by tak dle ředitele marketingu společnosti MSI Erica van Beurdena měl dorazit nový mikrokód pro nové procesory Ryzen, který by už mohl nést označení nové verze, a sice AGESA 1004 (nebo 1.0.0.4). To však není jisté a v podstatě na tom ani nesejde.
 
Samotné AMD by tedy mělo nový AGESA poskytnout někdy v příštím týdnu, ale další čas zabere jeho integrace do nových verzí BIOSů pro všemožné desky a jejich výrobci jej také pochopitelně budou chtít otestovat, zvláště když má připravit tak velké množství vylepšení a změn. 
 
Eric van Beurden samozřejmě neuvedl, co se konkrétně ukrývá pod více než stovkou vylepšení, ale řekl alespoň to, že nejde jen o opravy chyb a řešení známých problémů, ale také o poskytnutí nových funkcí a vylepšení. Více se zatím nedozvíme a můžeme očekávat, že finální verze BIOSů s nejnovějším AGESA dorazí v listopadu, ale dříve se mohou objevit i testovací betaverze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA
Na CES 2020 startující na začátku příštího roku by společnost AMD měla představit druhou generaci architektury RDNA, a tedy i nová silná GPU Navi. To ale pochopitelně neznamená, že ta nedlouho poté dorazí na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek