www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prodejci prozrazují ceny procesorů Ryzen, možná budou levnější

Prodejci prozrazují ceny procesorů Ryzen, možná budou levnější
, , aktualita
Španělský hardwarový server El Chapuzas včera jako první uvedl konkrétní částky, za něž by se měly v Evropě prodávat osmijádrové procesory Ryzen. Nyní přichází informace o cenách v amerických obchodech, které přináší i naději na nižší ceny v Evropě.
K oblíbeným
reklama
Ukazuje se, že AMD si pro začátek asi opravdu přichystá jen úvodní trojici osmijádrových procesorů Ryzen, takže nepůjde o představení celé řady včetně šestijádrových a čtyřjádrových modelů. Nicméně můžeme očekávat, že ty nám AMD přiblíží alespoň ve specifikacích a na trh je dodá někdy později, čili po 2. březnu, kdy očekáváme nástup modelů 1800X, 1700X a 1700.

Tato trojice procesorů se již dostala do předprodejní nabídky více zahraničních obchodů a z jednoho takového i vyčteme, co znamená označení X. Jak je vidět, půjde o procesory s vyšším TDP, a to 95 W oproti 65 W. Ostatně TDP 65 W je na osmijádrový procesor pozoruhodné číslo, ale počkejme si na testy reálné spotřeby.

Nejlepší model Ryzen 1800X je tak v předprodeji i za 490 USD, což nevylučuje, že v Evropě bude stát i kolem 600 eur, jak bylo včera zmíněno. Konkurenční Core i7-7700K se tak se svou cenou 350 dolarů dostane mezi Ryzen 1700 a 1700X, přičemž dle údajů Španělů by tento Intel měl být spíše na úrovni Ryzen 1700. Pro připomenutí, včerejší údaje hovořily o následujících cenách procesorů 1800X, 1700X a 1700 v přepočtu z eur: 16.200 Kč, 12.700 Kč a 10.500 Kč

Ceny uvedené na screenshotu pochází z obchodu shopblt.com, který měl už dříve v případě procesorů Kaveri i starších modelů od AMD ukazovat ceny, které téměř přesně odpovídaly tomu, co AMD nastavilo jako doporučené částky. Když se podíváme na to, za kolik je k dispozici Core i7-7700K na americkém a evropském Amazonu, pak jde o zmíněných 350 dolarů a vedle toho o cca stejnou částku v eurech. Je tak naděje, že reálné ceny v Evropě budou ještě o něco nižší, než bylo včera uvedeno, však pokud by se Ryzen 1800X v USA prodával za 490 dolarů a v Evropě za 600 eur, byl by to už příliš velký rozdíl. Evropské ceny nových 1800X, 1700X a 1700 by tak nakonec mohly být kolem 13.300 Kč, 10.300 Kč a 8.600 Kč, ale spíše to bude někde mezi těmito a včerejšími údaji, jak ukazují následující ceny v librách.

Každopádně teď AMD vytvořilo velice zajímavou situaci, na niž bude Intel asi muset nějak reagovat. Brzy totiž vypustí na trh procesor, který má svým výkonem snadno konkurovat modelu Core i7-6900K, jenž je ve stejném obchodu, kde 1800X stojí 490 dolarů, k dispozici za 1100 dolarů.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář