www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prohlížeč Vivaldi 4.0 přináší RSS čtečku, e-mailového klienta i překladač

Prohlížeč Vivaldi 4.0 přináší RSS čtečku, e-mailového klienta i překladač
, , aktualita
Internetový prohlížeč Vivaldi sice nefiguruje na předních příčkách trhu s browsery, ale tvůrci dále pokračují ve vývoji a verze 4.0 přináší výrazná vylepšení. Najdeme tu RSS čtečku, e-mailového klienta i překladač.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s internetovými prohlížeči figuruje především Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox a Apple Safari, výčet je ale mnohem delší a mnozí jistě vzpomenou ještě na Operu, na kterou se snaží navázat prohlížeč Vivaldi. Ten vychází ve verzi Vivaldi 4.0 a množství změn rozhodně není zanedbatelné. Prohlížeč je založen na jádře Chromium (i proto je mnohdy ve statistikách přiřazen ke Chromu) a podobně jako ostatní, i on se snaží o větší zachování soukromí a podobně.
 
Vivaldi 4.0
 
Mezi užitečné novinky patří zejména e-mailový klient. Je zde zabudovaná podpora pro Gmail a lze tu nakonfigurovat i jiné e-mailové servery využívající protokoly POP nebo IMAP. Mnozí také uvítají zabudovanou RSS čtečku, která nabídne poměrně jednoduché vkládání nových RSS kanálů. Ty se pak objevují jako by šlo o e-maily. Z každého článku prezentuje i první věty a ilustrační obrázek. Kdo tak nechce používat např. službu Feedly, má zde možnost používat RSS přímo v prohlížeči.
 
Nechybí také překladač stránek, přičemž je podporováno už 50 jazyků a brzy by měl být počet rozšířen až na 109. To ale nemusí nutně znamenat, že by šlo překládat všechny jazyky na všechny ostatní. Tvůrci přidali také funkci kalendáře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková