www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Projekt Loon od Googlu je blízko vypuštění tisíců balónů

Projekt Loon od Googlu je blízko vypuštění tisíců balónů
, , aktualita
Před zhruba dvěma roky zahájil Google projekt na pokrytí těžko dostupných oblastí internetovým připojením s pomocí balónů. Projekt byl nazván Loon nebo také Loon For All. Dnes je projekt blízko uvedení do praxe
K oblíbeným
reklama
Společnost Google přišla před časem s myšlenkou nabídnout internetové pokrytí v nepřístupných oblastech s pomocí balónů. Na počátku byla řada otázek a pochybností, dnes je projekt prezentován jako zcela promyšlená záležitost, která se blíží uplatnění v praxi.

Ambiciózní projekt si předsevzal poskytnout LTE signál pro mobilní telefony a zkušební provozy už probíhají v Austrálii, Latinské Americe a na Novém Zélandu společně s firmami Telstra, Telefonica a Vodafone.

Posun vpřed, který výzkumný a vývojový tým za uplynulé období udělal, je úžasný. Například výroba jednoho balónu na počátku trvala tři až čtyři dny a dnes, s pomocí automatizované výrobní linky, jej dokáží vyrobit za několik hodin. I doba letu balónů se prodloužila z několika hodin na zhruba 100 dní. V březnu na Evropské konferenci Google prohlásil, že balóny budou sloužit ve vzduchu až půl roku.

I v oblasti vypouštění balónů došlo k výraznému pokroku. Na počátku byl tým projektu Loon schopen vypustit jeden balón denně. Dnes je start prováděn s pomocí speciálního jeřábu a každé takové startovací zařízení je schopno vypustit za jeden den desítky balónů.

Pokud máte chuť nahlédnout do zákulisí projektu, máte výjimečnou šanci, protože tým projektu Loon uvolnil krátké video, kde ukazuje jak balóny vyrábí, jak je hodlá vypouštět, sledovat a řídit.


Video projektu Loon s komentářem

Zdroj: PCWorld
reklama
Nejnovější články
Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Vánoce jsou za rohem a Netflix do své nabídky přidává spoustu svátečních novinek. Kromě toho pokračuje čtvrtou částí seriál Sabrinina děsivá dobrodružství a nechybí ani filmová novinka s Georgem Clooneym.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p
Xbox Series S je zbrusu nová a slušně výkonná konzole, ovšem při běhu hry Assassin’s Creed Valhalla to není zrovna moc znát. Ukazuje se totiž, že kvůli udržení potřebné snímkovací frekvence padá rozlišení i na 720p. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu
Cyberpunk 2077 přijde na trh až 10. prosince, ovšem reklamní kampaň právě proto nyní už vrcholí a to má své následky, které jsou pro vývojáře veskrze příjemné. O hru je už nyní velký zájem, což se odráží ve statistikách Steamu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost
Nestává se zrovna často, aby výrobce počítačových skříní zastavoval prodej svých produktů kvůli obavám o bezpečnost zákazníků. Těžko si vzpomenout na podobný případ, jako je právě ten s modelem NZXT H1. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Co prozradí BIOSy o chystaném Radeonu RX 6700 XT? Co prozradí BIOSy o chystaném Radeonu RX 6700 XT?
Radeony RX 6800 a 6800 XT jsou sice dobré, ale přece jen drahé karty, takže více zákazníků čeká spíše na to, jaké levnější novinky AMD nabídne. Na trh se přitom chystá třeba Radeon RX 6700 XT, o němž už více víc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek