www.svethardware.cz
>
>
>

Propad AMD a VR na Steamu: může za to PUBG odemčené v Číně?

Propad AMD a VR na Steamu: může za to PUBG odemčené v Číně?
, , aktualita
Steam Hardware Survey, čili asi nejlepší přehled toho, jaký hardware využívají PC hráči, v poslední době začal ukazovat velice podivná data. Ukázal se výrazný pokles podílu karet AMD, propad zájmu o VR a jiné náhlé změny. Co je toho příčinou?
reklama
Je jasné, že Steam Hardware Survey má své mouchy, a to třeba špatnou detekci GPU, zvláště těch nových, ale stále jde o nejlepší způsob, jak zjistit, jaký hardware využívají hráči PC her. Nicméně v posledním cca měsíci se v podstatě všechny typy hardwarových přehledů velice výrazně změnily. 


Takové AMD najednou ztratilo velice výrazný podíl, a to především ve prospěch NVIDIE a pak tu je také velice výrazný propad obliby VR headsetů, jejichž už tak malý podíl na trhu, na nějž se zvláště HTC Vive horko těžko vypracovalo, klesl na minimum. 


Pro takové změny třeba v případě GPU AMD vs. NVIDIA není uspokojivé vysvětlení, neboť na trhu se v poslední době nestalo nic, co by je mohlo vysvětlit. Respektive nestalo se nic zásadního v nabídce a dostupnosti karet Radeon a GeForce. To samé platí i pro trh s VR headsety, v jejichž případě se navíc v poslední době objevily zajímavé cenové nabídky, takže by tomu mělo být spíše naopak. 

Je tak možné, že Steam Hardware Survey nepracuje správně, však v případě změn v oblibě jednotlivých karet se staré GeForce GTX 750 Ti najednou vyhouply na téměř 14 procent, čili na dvojnásobek svého podílu, který se dříve pochopitelně tak moc nezvyšoval. Tyto karty jsou ještě v prodeji, ale že by se zájem o ně najednou tak moc zvýšil, to je velice nepravděpodobné. 

Pak je tu ale ještě jedna věc, a sice PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) a oficiální odemknutí této hry v Číně, které by mohlo se statistikami takto zamávat. Pokud je tomu skutečně tak, pak by to byl zcela bezprecedentní případ, kdy jediná hra způsobila takové změny. Je však pravda, že PUBG láme rekordy a na Steamu nyní přitahuje 2 až 5x více nových hráčů než druhý nejúspěšnější titul. Jinými slovy, statistiky Steam Hardware Survey mohly být tak moc ovlivněny masou Číňanů, kteří se vrhli na hraní PUBG a dle jejich sestav se upravily i údaje Steamu. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka
Robotická kůže v podobě nejrůznějších návleků dokáže proměnit celou škálu různých předmětů v pohybující se roboty. Za projektem stojí tým z Yale University, který tímto způsobem rozchodil i plyšáka. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB
Superrychlé SSD disky Intel Optane 905P budou nově k dispozici v dalších variantách. 960GB verze může být nyní i ve formátu U.2 a přibyla také varianta s kapacitou zvýšenou na 1,5 TB. To vše při excelentním výkonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala