www.svethardware.cz
>
>
>

Propad AMD a VR na Steamu: může za to PUBG odemčené v Číně?

Propad AMD a VR na Steamu: může za to PUBG odemčené v Číně?
, , aktualita
Steam Hardware Survey, čili asi nejlepší přehled toho, jaký hardware využívají PC hráči, v poslední době začal ukazovat velice podivná data. Ukázal se výrazný pokles podílu karet AMD, propad zájmu o VR a jiné náhlé změny. Co je toho příčinou?reklama
Je jasné, že Steam Hardware Survey má své mouchy, a to třeba špatnou detekci GPU, zvláště těch nových, ale stále jde o nejlepší způsob, jak zjistit, jaký hardware využívají hráči PC her. Nicméně v posledním cca měsíci se v podstatě všechny typy hardwarových přehledů velice výrazně změnily. 


Takové AMD najednou ztratilo velice výrazný podíl, a to především ve prospěch NVIDIE a pak tu je také velice výrazný propad obliby VR headsetů, jejichž už tak malý podíl na trhu, na nějž se zvláště HTC Vive horko těžko vypracovalo, klesl na minimum. 


Pro takové změny třeba v případě GPU AMD vs. NVIDIA není uspokojivé vysvětlení, neboť na trhu se v poslední době nestalo nic, co by je mohlo vysvětlit. Respektive nestalo se nic zásadního v nabídce a dostupnosti karet Radeon a GeForce. To samé platí i pro trh s VR headsety, v jejichž případě se navíc v poslední době objevily zajímavé cenové nabídky, takže by tomu mělo být spíše naopak. 

Je tak možné, že Steam Hardware Survey nepracuje správně, však v případě změn v oblibě jednotlivých karet se staré GeForce GTX 750 Ti najednou vyhouply na téměř 14 procent, čili na dvojnásobek svého podílu, který se dříve pochopitelně tak moc nezvyšoval. Tyto karty jsou ještě v prodeji, ale že by se zájem o ně najednou tak moc zvýšil, to je velice nepravděpodobné. 

Pak je tu ale ještě jedna věc, a sice PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) a oficiální odemknutí této hry v Číně, které by mohlo se statistikami takto zamávat. Pokud je tomu skutečně tak, pak by to byl zcela bezprecedentní případ, kdy jediná hra způsobila takové změny. Je však pravda, že PUBG láme rekordy a na Steamu nyní přitahuje 2 až 5x více nových hráčů než druhý nejúspěšnější titul. Jinými slovy, statistiky Steam Hardware Survey mohly být tak moc ovlivněny masou Číňanů, kteří se vrhli na hraní PUBG a dle jejich sestav se upravily i údaje Steamu. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností
Razer představil novou verzi své mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate, která je vylepšena o odolnost proti polití vodou. Dokonce to potvrzuje certifikace IP54. Co dalšího novinka nabízí?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps
Bezdrátové sítě se stále zrychlují a Intel je jeden z předních výrobců bezdrátových modemů. V nabídce se objevil nový LTE model Intel XMM 7560 s rychlostí až 1,6 Gbps a představil také novou 5G verzi Intel XMM 8060.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
17.11.2017, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář