www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh

Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
, , aktualita
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX pracuje na vývoji dlouho očekávané kosmické lodi Starship. Nyní už s prototypem označeným jako SN20 provedla úspěšný statický zážeh motoru Raptor. Tento prototyp je v současné době vybaven dvěma druhy Raptorů - jedním standardním a druhým ve vakuové verzi určené pro provoz ve vesmíru. Statický zážeh se týkal druhé varianty a jednalo se o první taktový test tohoto motoru. 
 
Po prvním statickém zážehu následoval ještě druhý, při němž se nejspíše testovaly oba druhy motorů Raptor. Prototyp SN20 bude nakonec vybaven šesti motory, z nichž tři budou standardní a tři vakuového typu. Díky tomu bude SN20 první verzí kosmické lodi Starship, která se vypraví na zkušební let na oběžnou dráhu. 
 
 
Přesné datum letu ale prozatím společnost SpaceX neoznámila, podle Elona Muska by však mohla být Starship na tento výkon připravena do měsíce, pokud vše půjde dobře. Mělo by se jednat o start s pomocí Booster 4 Super Heavy, kdy po vzletu ze střediska SpaceX v Boca Chica přistane Booster 4 do Mexického zálivu a SN20 bude pokračovat na orbitu. 
 
Celý systém se kromě lodi Starship skládá i z nosné rakety Super Heavy a byl navržen pro časté a opakované použití. V budoucnosti by tak měl změnit způsob vynášení nákladů do vesmíru na nízké i vyšší oběžné dráhy Země. Elon Musk také věří, že by systém Starship a Super Heavy mohl být využíván pro cesty k Měsíci nebo k dalekému Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii
Většina obnovitelných zdrojů energie vyžaduje kvůli své nestálosti úložiště energie. Vedle lithiových a jiných podobných akumulátorů existují desítky jiných možností. Mezi nimi i ukládání do stlačeného CO2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD
Společnost Tesla přidává do své nabídky i spoustu dalších produktů mimo elektromobilů. V posledních dnech je to elektrická čtyřkolka Cyberquad pro děti, objevila se také píšťalka Cyberwhistle ve tvaru Cybertrucku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Průhledné křemíkové solární články se dostávají na 7,38% efektivitu Průhledné křemíkové solární články se dostávají na 7,38% efektivitu
Jihokorejští vědci na Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST) vyvíjejí solární články, které by mohly být průhledné i ohebné. Díky tomu by měla být možná jejich instalace tam, kde to dnes není možné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA, HP a Zotac žádají dočasné zrušení cla na dovážená GPU NVIDIA, HP a Zotac žádají dočasné zrušení cla na dovážená GPU
Cla na elektroniku dováženou z Číny uvalila ještě administrativa Donalda Trumpa, přičemž tato věc plně spadá do obchodní války mezi USA a Čínou, a to oficiálně ve snaze vrátit výrobu do USA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře