reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Průvodce koupí cenově výhodného PC pro červen

, , článek
Průvodce koupí cenově výhodného PC pro červen
Jednoho dne zjistíte, že vaše mašina už není to, co bývala, a je nutno ji vylepšit, nebo rovnou vyměnit. Máte-li tento problém, snad vám pomůže náš cenový přehled komponent s jejich stručným popisem. Najdete zde i vzorové sestavy pro 3 cenové kategorie.
Průvodce koupí cenově výhodného PC pro červen

Počítač do 12500Kč - Shrnutí


Netvrdím, že toto jsou ty nejlepší možnosti a jediné, ale že by nebylo špatné z nich vycházet a případně dle vlastních priorit někde přidat, někde ubrat,... Někdo třeba převádí videa (potřebuje lepší procesor), někdo zase hraje hry (tu se mu zase více vyplatí investice do grafiky než do procesoru), někdo je notorický "internet downloading maniac", a tak se mu hodí větší disk.


Cenové shrnutí


Upozornění k sestavám za 7500 Kč s DPH. Tyto sestavy obsahují základní desky s integrovanou grafikou. Kdo touží po vyšším výkonu, nechť si přičte cenu externí PCIe grafiky. Volba komponent je trochu přiblížena pod zveřejněnou tabulkou.Dražší sestava AMD dostala výkonnější procesor AMD Athlon II X2 250 s taktem 3,0 GHz proti původnímu modelu Athlon 64 X2 5600+ s taktem 2,9 GHz. Základní deska Gigabyte s chipsetem AMD 790X je sice pro patici Socket AM2+, ale procesory Socket AM3 podporuje, tak jsem ji zatím ponechal. Protože Radeon HD 4770 nelze téměř sehnat, je použit Radeon HD 4830, který za téměř tutéž cenu nabízí velmi podobný výkon. Dražší sestavy dostaly 1TB disk Samsung místo původního 640GB disku.
reklama
reklama
reklama