reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Průvodce koupí cenově výhodného PC pro červenec

3.8.2009, Milan Šurkala, článek
Průvodce koupí cenově výhodného PC pro červenec
Jednoho dne zjistíte, že vaše mašina už není to, co bývala, a je nutno ji vylepšit, nebo rovnou vyměnit. Máte-li tento problém, snad vám pomůže náš cenový přehled komponent s jejich stručným popisem. Najdete zde i vzorové sestavy pro 3 cenové kategorie.

Počítač do 12500Kč - Shrnutí


Netvrdím, že toto jsou ty nejlepší možnosti a jediné, ale že by nebylo špatné z nich vycházet a případně dle vlastních priorit někde přidat, někde ubrat,... Někdo třeba převádí videa (potřebuje lepší procesor), někdo zase hraje hry (tu se mu zase více vyplatí investice do grafiky než do procesoru), někdo je notorický "internet downloading maniac", a tak se mu hodí větší disk.


Cenové shrnutí


Upozornění k sestavám za 7500 Kč s DPH. Tyto sestavy obsahují základní desky s integrovanou grafikou. Kdo touží po vyšším výkonu, nechť si přičte cenu externí PCIe grafiky. Volba komponent je trochu přiblížena pod zveřejněnou tabulkou.Pro tento měsíc jsem změnil pouze nejlevnější sestavu AMD. Ta dostala místo staršího procesoru Athlon 64 X2 4850+ EE s taktem 2,5 GHz nový a výkonnější 45nm čip Athlon II X2 240 s frekvencí 2,8 GHz. Použil jsem i novou základní desku Asus M4A78 Pro, která má sice Socket AM2+, ale nový AM3 procesor podporuje. Ostatní věci zůstaly nezměněny.
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama