www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Průvodce přetaktováním od Gigabyte varuje před vysokými teplotami nových Core

Průvodce přetaktováním od Gigabyte varuje před vysokými teplotami nových Core
, , aktualita
Gigabyte jako obvykle vydal pro své desky testované s novými procesory Intel průvodce, který si všímá také přetaktování. Dle těchto materiálů budou procesory Core 9. série zvláště náročné na chlazení a stačit jim nemusí ani výkonný vodní chladič. 
K oblíbeným
reklama
GIGABYTE Z390 OC Guide (pdf) tak obsahuje doporučení týkající se taktování nových procesorů Core 9. generace a jedna stránka je zvláště vypovídající o tom, co můžeme od nich očekávat z hlediska teplot, spotřeby a potřeby chlazení. 
 
-klikněte pro zvětšení - 
 
V ní se Gigabyte odkazuje na výše uvedený screenshot, kde jsou vidět velice vysoké teploty procesoru Core i9-9900K, jenž pracuje se všemi jádry na 5 GHz. To je frekvence, kterou bychom od něj očekávali, že zvládne při přetaktování se slušně výkonným vzduchovým chladičem. Jenomže Gigabyte využil dle svých slov výkonný vodní chladič, a to žádné all-in-one integrované šidítko. Použité napětí procesoru bylo maximálně 1,4 V, takže pro Coffee Lake nic drsného, a teploty přitom u některých jader překročily 90 °C, a to až na 96 °C. 
 
 
Gigabyte tak vzhledem k tomu doporučuje, abychom pro chlazení takového procesoru využili rovněž výkonný vodní chladič a především v BIOSu nastavili hraniční teplotu TjMAX na hodnotu 110 °C. To je pochopitelně pouze doporučení pro recenzenty a osobně bych se zdráhal něco takového doporučovat pro dlouhodobý provoz. Tjunction (maximální teplota samotného čipu) procesorů Coffee Lake je 100 °C a nelze očekávat, že to bude v případě Core 9. generace jiné, takže tím v podstatě posouváme hranici toho, co Intel dovoluje v rámci specifikací. 
 
Spíše to tak vypadá, že i přes použití pájky namísto teplovodivé pasty (to nám ale der8auer jistě ukáže hned, jak to bude možné) budou Core 9. generace pěkně horké, což znamená i vysokou spotřebu. Je třeba si tak počkat na testy spotřeby a samozřejmě se nespokojit pouze s tím, že Intel u Core i9-9900K uvádí TDP pouze 95 W. To s reálnou spotřebou v zátěži nemá nic společného. 
 
Navíc máme v materiálech Gigabytu ještě jednu informaci, a sice že vysoké teploty se netýkají pouze Core i9-9900K. Autoři si jich "všimli na téměř všech procesorech", i když není jasné, o jakých modelech konkrétně mluví. Logicky by to ale měly být téměř všechny procesory z 9. generace, které se jim dostaly do rukou. Však pokud se Intel snaží posunout možnosti svého 14nm procesu na samotnou hranici, nelze se divit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek