www.svethardware.cz
>
>

Průvodce vypalováním - LightScribe

Průvodce vypalováním - LightScribe
, , článek
Je to asi měsíc zpět, co jsme se podívali na zoubek technologii LabelFlash. Dnes se podíváme na jejího konkurenta, a to technologii LightScribe. Tato technologie je rozšířenější než LabelFlash, respektive seženete více vypalovaček, které ji podporují. V dnešním článku se podíváme trochu do historie, povíme si co budeme potřebovat k úspěšnému vytvoření popisku a nebude chybět ani pár testů. Aktualizováno.
K oblíbeným
reklama

SureThing CD/DVD LabelerTento program bývá často přibalován k vypalovačkám s podporou LightScribe, zejména k vypalovačkám HP a to ve speciální edici SE. Protože k testovací vypalovačce LG GSA-H20L bylo přibaleno pouze Nero, použil jsem program CD/DVD Labeler Trial (plně funkční po dobu 15dní) stažený z těchto stránek.

Aktualizováno: Zde si můžete stáhnout program SureThing CD/DVD Labeler 4SE zdarma.

Následující obrázek ukazuje základní rozhraní programu a pokud budete vytvářet popisek v externím grafickém editoru, použijete pouze rozbalovátka Action a Backgrounds. Pod položkou "Backgrounds" si naimportujete pozadí, které jste si vytvořili v jiném programu. Sice je výrobcem doporučeno rozlišení 600dpi, ale i 300 dpi je dostatečné.


- pro detail klikni -

V menu "Actions" se skrývají všechny důležité položky, které použijete. První krokem je položka Transfer Design, kterou ukazuje následující obrázek. Zde si volíte šablonu, v našem případě šablonu LS.Další položkou je Print Preview, její název mluví sám za sebe. Vidíte, jak asi bude vypadat vytvořený popisek.Nejdůležitější položkou je Print Design, po jejím stisknutí se zobrazí následující dialog, ve kterém můžete zvolit vypalovačku, kvalitu popisku a zjistit informace o systému LightScribe.


- pro detail klikni -

Stejně jako je diagnostika systému v programu Nero CoverDesigner, tak je i v tomto programu a obsahuje stejné informace. Tedy výrobce a model vypalovačky, verzi firmwaru, verzi ovladače LS a číslo výrobce, v tomto případě to je disk CD od Mitsubishi Chemical Corporation.Po stisknutí tlačítka OK už začíná samotné vypalování popisku a program se pro jistotu ještě zeptá, zda máte disk ve vypalovačce správně natočen:V případě nastavení na kvalitu "Draft" trvá vytvoření popisku něco málo přes 9 minut.


Vypalování popisku můžete kdykoli přerušit,

...pokud zvolíte "Ano", proces se nenávratně přeruší, ale vypalování můžete spustit znovu a to kolikrát chcete. Pokud zvolíte "Ne", proces tvorby popisku pokračuje od místa, kde byl přerušen.

Program SureThing CD/DVD Labeler je jednoznačně lepší volbou pro vytváření popisků disků LS. Už samo o sobě je to dáno tím, že je to samostatný program. Jeho možnosti jsou opravdu rozsáhlé a naleznete v něm mnoho šablon pozadí, předdefinovaných stylů a nejrůznějších obrázků. Dalším plusem je i kvalita výsledného popisku, kterou si porovnáme v další kapitole s kvalitou docílenou programem Nero CoverDesigner.

Pokud by někomu nestačily jeho možnosti, má šanci stáhnout si z oficiálních stránek LightScribe šablony zdarma.
reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme? Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?
Apple včera oficiálně oznámil, že jeho jarní keynote se bude konat 20. dubna. Zatím můžeme jen spekulovat, co vše se představí. Takřka jisté jsou nové iPady Pro, možná to budou i nové Macy s procesory M1 a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu
Na planetě Kerbin jej už dávno používají, ale na Zemi jej ještě zbývá vyvinout, i když princip je jasný, stejně jako cesta k vývoji fungující verze. Jde o jaderný pohon pro rakety, jejž si nyní u amerických firem "objednala" DARPA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání? Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání?
Intel by měl mít zájem vyslat na trh procesorovou generaci Alder Lake co možná nejdříve, ale zda to bude opravdu ještě letos, to se uvidí. Prozatím se můžeme podívat na fanouškovské schematické znázornění desktopových verzí S i mobilních P či M. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu
Na konci minulého týdne se měla poprvé do vzdušného prostoru Marsu dostat helikoptérka Ingenuity, ovšem přípravy na první let byly nakonec zrušeny, neboť se vyskytla jistá chyba. Nyní se čeká na softwarovou záplatu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek