www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První deska s pravým AMD B550 se ukázala

První deska s pravým AMD B550 se ukázala
, , aktualita
Nedávno se objevila základní deska ASRock s čipsetem AMD B550A, ovšem ten by neměl být stejný jako B550. Ve skutečnosti má být B550A jen přeznačený B450 a určený pro OEM desky. A co B550?
K oblíbeným
reklama
Deska od ASRock tak využívá čipovou sadu AMD B550A, takže jde o model pro OEM výrobce. Nicméně i tak podporuje sběrnici PCIe 4.0, i když pouze v případě zařízení napojených přímo na procesor (grafická karta v prvním slotu a M.2 SSD). To samé by ostatně nabízely i mnohé desky s B450, kdyby AMD později tuto podporu v novějších verzích BIOSů nezatrhlo. Desky s B550A tak už mohou být rovnou vyvíjeny pro PCIe 4.0 a něco podobného lze očekávat i od B550. 
 
 
Čipset AMD B550 by už měl být nový a zde jej dle VideoCardz vidíme na desce od firmy Soyo, a to na modlu B550M formátu Mini-ATX určeném pro čínský trh. Jde tak spíše o levnější model, který ještě není zachycen ve finální podobě s chladičem MOSFETů a čipové sady. Bohužel na něm také nenajdeme žádnou zmínku o tom, jakou verzi rozhraní PCIe nabízí. Jde také evidentně o verzi pro čínský trh, která nese název 丐板. 
 
Budeme ale předpokládat, že PCIe 4.0 tu bude přinejmenším ve stejné podobě jako na deskách s B550A a upřímně, nic víc dnes ani na čipové sadě takového formátu není potřeba a nic moc by se ani nestalo, kdyby tu PCIe 4.0 nebylo v žádné podobě. Právě chybějící chlazení čipové sady by nám mohlo napovědět, i když je možné, že ta zvládne PCIe 4.0 i bez ventilátoru. Tak či tak, redaktoři VideoCardz očekávají plnou podporu tohoto rozhraní, tedy i v rámci čipové sady. 
 
Stále očekáváme, že desky s AMD B550 nastoupí v této polovině roku, což fotografie nové Soyo jen potvrzuje, přičemž AMD je může vyslat na trh skutečně kdykoliv. Nejsou totiž spojeny s žádnou novou generací procesorů, neboť Ryzen 3000 jsou už dávno tu a pravděpodobně v kompletní sestavě a Ryzen 4000 přijdou až ke konci tohoto roku. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře