www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První deska s X370 už nabízí oficiální podporu procesorů Vermeer i Renoir

První deska s X370 už nabízí oficiální podporu procesorů Vermeer i Renoir
, , aktualita
Teprve minulý pátek jsme se dozvěděli o tom, že AMD možná ještě výrobcům desek povolí, aby ti mohli oficiálně podporovat na svých deskách s čipsety série 300 aktuální procesory Ryzen 5000 a nejen je. 
K oblíbeným
reklama
David McAfee z AMD nám možná tak trošku lhal, když mluvil o tom, jak se o této možnosti zatím živě diskutuje. Spíše už v tu dobu bylo dávno rozhodnuto, anebo snad bylo rozhodnuto hned potom a pak by bylo zase třeba vyseknout poklonu firmě ASRock za její pohotovost. 
 
 
ASRock totiž nyní už nabízí přinejmenším jednu základní desku s čipsetem AMD X370, která už má mezi podporovanými procesory zaneseny i modely Ryzen 5000, čili generaci Vermeer. Lze tak počítat s dalšími modely, které budou postupně nabízet to samé, ale každý výrobce se toho může zhostit trošku jinak.
 
ASRock to zařídil velice prostě. Jak udává ve svých poznámkách k novému BIOSu verze 7.1 pro X370 Pro4, prostě z BIOSu odebral podporu pro staré Bristol Ridge (AMD A-series/Athlon X4 series), čímž získal potřebný prostor pro Ryzen 5000 "Vermeer" a také APU Ryzen 4000G "Renoir". V seznamu podporovaných procesorů pak ASRock v poznámkách upozorňuje, že podpora některých procesorů a APU je podmíněna využitím určitých verzí BIOSu. 
 
Výrobci desek mají ještě možnost z BIOSů vypreparovat data, která vyloženě nejsou potřebná, což může být především grafické uživatelské rozhraní. Právě kvůli možnosti přidávat podporu dalších a dalších procesorů od AMD ostatně firma MSI zřídila řadu základních desek s označením MAX, které dostaly namísto klasické 16MB paměti dvojnásobných 32 MB. To se ovšem bohužel netýká modelů s čipsety série 300, neboť desky MAX se objevily až po příchodu sady B450. 
 
Nyní si tak můžeme jen počkat na to, kterým z výrobců desek bude ještě stát za to, aby alespoň pro některé své staré desky s 300 Series připravili nové verze BIOSů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek